Медведчук: Влада відкрила лазівку для продажу сільгоспземель у порушення Конституції і законодавства України

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Влада в особі партії "Слуга народу" відкрила лазівку для продажу сільгоспземель у порушення Конституції та законодавства України.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, спілкуючись з журналістами в кулуарах Верховної Ради.

"Партія влади і монобільшість у парламенті мають свою лінію поведінки: вони пропонують внести зміни до регламенту, якими, по суті, перекреслено право законодавчої ініціативи, передбачене Конституцією для народних депутатів, спростити процедуру ухвалення рішення щодо внесення змін, виправлень до тих чи інших законодавчих актів для того, щоб якщо є 226 голосів, спростити процедуру ухвалення будь-якого закону. Ми, безумовно, виступаємо проти цих змін до закону, але до всього іншого, незважаючи на те, що це питання не стоїть сьогодні на порядку денному, це питання будуть обговорювати буквально зараз, після закінчення виступів керівників фракцій. Буде оголошено перерву, і перед керівництвом парламенту, перед керівниками фракцій буде поставлено питання порушення домовленості, порушення меморандуму, який було підписано між усіма фракціями напередодні Нового року, коли необхідно було розглянути всі правки в комітеті сільськогосподарському, а потім всі правки, як це вимагає закон про регламент, розглядати в залі ВРУ", – зазначив він.

"На жаль, комітет спростив на свій розсуд розгляд цих правок, і, незважаючи на те, що до таблиці за нашу вимогу, нашої фракції, було внесено всі правки, 4018, з яких 3299 внесено "Опозиційною платформою – За життя", але комітет вирішив не розглядати їх поетапно – так, як цього вимагає закон, а ухвалив рішення про те, що тільки розглянув ті правки, які вони внесли, затвердив їх, а щодо інших ухвалив рішення, що вони не підлягають задоволенню. Тому ми з цим не згодні, і зараз представники нашої фракції будуть категорично виступати проти подібних дій з боку керівництва комітету і керівництва парламенту, що цей закон не може бути винесено до зали для розгляду в другому читанні, поки його не буде розглянуто в комітеті, після скасування відповідної постанови комітету, який ухвалив таке незаконне рішення", – додав політик.

Окрім цього, Віктор Медведчук зауважив, що друге питання, на якому він наполягає, стосується землі сільськогосподарського призначення, а саме те, що вже 14 днів не діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

"Це, я наголошую, найважливіше питання сьогодні і для парламенту, і для влади загалом. Тому що після ухвалення Земельного кодексу у 2001 році постійно оголошували меморандум. Спочатку перехідними положеннями Земельного кодексу, потім його продовжували. Але були два етапи в історії дії Земельного кодексу, коли цей меморандум з урахуванням закінчення одного терміну і ненастання початку іншого не діяв. Це було в січні 2007 року фактично 3 тижні, і це було наприкінці листопада – в середині січня 2009-2010 рр., коли йшла президентська кампанія. Так от, у ці періоди часу з урахуванням вимог чинного законодавства, з урахуванням норм Земельного кодексу мали місце угоди про продаж земель сільськогосподарського призначення. Що це означає? Це означає те, що якщо мораторій не діє, то ті, які особливо розумні й особливо талановиті, можуть здійснювати такі операції з продажу землі сільськогосподарського призначення. І, до речі, ті угоди, які було здійснено в ці періоди, в січні 2007 і в листопаді 2009 – січні 2010 року, їх було підтверджено судом як правомірні - згідно із Земельним кодексом", – сказав він.

"Ось чого треба сьогодні боятися, тому що з урахуванням закінчення мораторію на землю 1 січня, з 1 січня сьогодні відкрито лазівку для певних осіб, які захочуть на цьому заробити і захочуть реалізувати право щодо продажу земель сільськогосподарського призначення в порушення Конституції і чинного законодавства", – резюмував народний обранець.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

У п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

Увесь цей час проходили акції протесту аграріїв. Сьогодні люди також протестують під будівлею парламенту проти продажу землі.

Loading...