Ми всі йдемо до того, що нам не буде де жити, – Рабінович про закон щодо ринку землі

Вадим Рабінович

"Виявляється, є людина, якій необхідно продати землю всупереч всім"

У всіх депутатів Верховної Ради від опозиційних партій є консолідована позиція щодо української землі. Лише одна людина, голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський хоче за будь-яку ціну якомога швидше її продати.

Про це в кулуарах парламенту заяив народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович. Трансляцію вів телеканал ZIK.

"Голова парламенту, заступник і віцеспікер парламенту, всі голови фракцій, всі говорять одне і те ж саме, але виявляється є людина, якій необхідно продати землю всупереч всім. Немає значення ні парламент, ні його керівник, ніхто. Це Сольський – голова комітету. Сидить одна людина і на всі питання говорить треба продавати. Ні про що ми поки що не домовились. Позиція всіх повторюю – одна, а Сольсього – інша. Дорогі українці – це закон імені пана Сольського", – зазначив Рабінович.

"Ні про що ми не домовилися. Ми висунули свої умови, які полягають у дуже простій речі: припинити шулерство. Більше нам нічого не треба. Давайте зрозуміємо, що цей закон настільки важливий для країни, настільки доленосний і настільки зачіпає кожного українця, що не можна його приймати через коліно. А те, що вони порушили кримінальні справи в той же день, коли закінчився комітет, з незгодними – вони мені порушили одразу кримінальну справу вночі. Зараз ще підійшов представник від Юлії Тимошенко, каже: "На мене порушили вночі". Я хочу їм сказати: ваші порушення – це такі спроби, які були і в минулого, і в позаминулого режиму – всі вони одним і тим самим харчуються. Я думаю, сподіваюся на те, що в нинішніх умовах силові структури менше будуть втручатися в політику. А треба втручатися в одне: хто і навіщо хоче продати дідусеві Соросу під ялинку нашу землю. Ми встояли в боротьбі до Нового року. Почався другий етап. Є закон, якого потрібно дотримуватися. І немає жодної причини, з якої українську землю треба продавати в якомусь турборежимі", – сказав він.

"Вони кажуть "довго", що означає "довго"? Життя можна на це витратити. Ви говорите про українську землю, де до вас жили і після вас житимуть. Що означає "нам потрібно", хто такі "ми"? Сольський – це що, вся Україна? Хто це взагалі такий, звідки воно взялося, що воно повинно продати нашу землю? Чому в однієї людини на прізвище Сольський більше бажання продавати землю, ніж у всієї фракції, яка існує, у керівництва парламенту, у всіх керівників всіх обраних народом фракцій одна позиціях, а у Сольського – інша. Продати терміново", – додав Рабінович.

"Ось у чому ми зараз спробуємо розібратися. Тому я бачив одне: бажання знайти компроміс і небажання голови комітету шукати компроміси. У нього така задача. Він сам – власник великого пакета землі, тут повна суперечність, яке взагалі корупційне є. І незважаючи на те, що воно володіє землею, незважаючи на те, що воно не має права ні по-людськи, ні за законом, ніяк взагалі бути головою комітету і питання землі розбирати, тому що він сам – власник, і це його особиста кишеня. І він, захищаючи свою кишеню, сьогодні, тим не менш, сказав нам що? "Продавати". Чого продавати? Навіщо продавати? Ось така історія закінчилася сьогодні. Я хочу привітати ще раз всіх, що ми йдемо все ближче до того, що нам не буде де жити", – констатував народний обранець.

До слова,  голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада в особі партії "Слуга народу" відкрила лазівку для продажу сільгоспземель у порушення Конституції та законодавства України.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

У п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

Увесь цей час проходили акції протесту аграріїв. Сьогодні люди також протестують під будівлею парламенту проти продажу землі.

Loading...