Медведчук: Депутати не мають ні морального, ні політичного, ні юридичного права сьогодні підвищувати собі зарплату

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Депутати не мають ні морального, ні політичного, ні юридичного права сьогодні підвищувати собі зарплату. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, спілкуючись із журналістами в кулуарах Верховної Ради.

"Безумовно, це однозначно не слід робити. Але в цій ситуації поки діє – якщо ми не ухвалимо, я маю на увазі ВР, іншого рішення – автоматичне рішення з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму, а зарплата народних депутатів будується залежно від прожиткового мінімуму. Тому таке підвищення буде мати місце", - сказав він.

"Якщо ви чули, нині голова ВР про це говорив, і ми окремо розглядатимемо це питання. Я вважаю, що народні депутати не мають ні морального, ні політичного, ні юридичного права сьогодні підвищувати собі зарплату в цих умовах, як, утім, і чиновники Кабміну, які вже висловлюють слова бравади щодо того, що вже підвищено зарплати. І ми бачимо з повідомлень у ЗМІ, що це дійсно має місце, коли зарплати непомірно підвищують чиновникам. Зрозуміло, що це робиться відповідно до нормативної бази. Але я вважаю, що цей потік збільшення зарплат, коли у нас країна в такій економічній ситуації, коли у нас не підвищені зарплати для вчителів, для представників системи охорони здоров'я, підвищувати зарплати чиновникам і народним депутатам – це злочин проти українського народу", - підкреслив Медведчук.

Раніше спікер парламенту Дмитро Разумков пояснив, як зросла зарплата нардепів, і вимагає від уряду пояснень щодо зарплатні заступників міністрів.

Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що міністр культури України Володимир Бородянський та його заступники у грудні загалом задекларували заробітної плати на суму 2 мільйони 70 тисяч гривень.

Loading...