Іноземні корпорації зможуть дуже легко обійти закон про ринок землі, – Ірина Паламар

Ірина Паламар

agroportal.ua

"Ми будемо змушені купувати хліб за 10 євро"

Аргументи влади про те, що іноземці не зможуть купити українську землю не виглядають переконливо, тому що норми законопроєкту про ринок землі дуже легко обійти.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловила голова громадської організації "Народний союз" Ірина Паламар. 

Ведуча програми зауважила, що згідно з опублікованим проєктом закону про ринок землі, купувати землю зможуть лише фізичні особи громадяни України, юридичні особи засновані громадянами України на пряму, місцеві громади та держава. Допуск іноземців можливий лише при ухваленні такого рішення на референдумі. Ірина Паламар, коментуючи це, сказала, що не треба забувати про те, що будь-яку українську компанію може купити іноземна.

"І можна навіть з відтермінуванням прав на власність землі. Це аргумент, який розбив цей пункт в пух і прах. Тому що іноземці можуть купити українську землю", – зазначила голова громадської організації "Народний союз".

А щодо того, що в законі передбачений ліміт в 10 тис. га "в одні руки", то можна створити хоч 125 юридичних осіб, які будуть мати по 10 тис. га в одних руках, переконана вона.

Також Ірина Паламар зауважила, що законодавці зробили все можливе, щоб фермер або людина, яка працює на землі, не змогли стати хазяїном української землі. Все робиться для того, щоб іноземні корпорації просто прийшли і ось так дуже легко купили українську землю.

"Наші діди, прадіди боролися, проливали кров тут. Ми зобов'язані зберегти нашу землю для наших дітей... Ось уявить собі ситуацію, коли заходять транснаціональні корпорації, дальше вони купляють землю, дальше вони знищують малого фермера, і дальше вони диктують нам свої ціни і, як кажуть фермери, ми будемо змушені купувати хліб за 10 євро", – наголосила Паламар.

"Вже 30% нашої землі орендують іноземні корпорації, Саудівська Аравія, США, європейська компанії і ось вони чекають цю норму, коли наші депутати проголосують про те, щоб ці компанії могли купити цю землю", – прокоментувала голова громадської організації "Народний союз".

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

У п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

Увесь цей час проходили акції протесту аграріїв. Сьогодні люди також протестують під будівлею парламенту проти продажу землі.

Loading...