Франція, Німеччина та Великобританія запустили механізм вирішення спорів щодо ядерної угоди Ірану

Іранський реактор в Араку DW

Країни мають надію все ж знайти дипломатичний шлях вирішення цієї кризи

Франція, Німеччина та Великобританія, як країни-підписанти укладеної у 2015 році ядерної угоди з Іраном, запустили механізм вирішення спорів. Приводом став відхід Тегерана від дотримання умов цієї угоди. 

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ цих країн.

Зазначається, що з огляду на дії Ірану країнам-підписантам не залишається іншого вибору, як висловити свою стурбованість і передати це питання до спільної комісії в рамках механізму врегулювання спорів, прописаної в пункті 36 ядерної угоди з Іраном.

Міністри наголошують, що роблять це з надією знайти дипломатичний шлях щодо повернення Ірану до дотримання угоди і не приєднуються до кампанії здійснення максимального тиску проти цієї країни.

"Франція, Німеччина та Великобританія в черговий раз висловлюють свою прихильність угоді та рішучість працювати з усіма учасниками, щоб зберегти її. Ми залишаємось впевненими, що ця важлива багатостороння міжнародна угода та її переваги нерозповсюдження поширюють наші спільні інтереси в галузі безпеки та зміцнюють міжнародний порядок, заснований на правилах", – йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ.

Раніше повідомлялося, що США направлять свої зусилля на те, щоб повністю зупинити експорт іранської нафти.

"Нам вдалося заблокувати 80% експорту нафти з Ірану, і ми твердо маємо намір розібратися із 20 відсотками, що залишаються", - заявив держсекретар Майк Помпео під час виступу в Стенфордському університеті.

Нагадаємо, США заявили, що продовжать свою "стратегію максимального тиску" і введуть черговий пакет жорстких санкцій проти Ірану, поки він не змінить свою "поведінку".Loading...