live
Новини » Політика 101 Читать эту новость на русском

З 16 січня вся реклама повинна бути українською мовою, - Нацрада

з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

За порушення закону загрожує штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 5100 гривень) або попередження, якщо порушення вчинене вперше

16 січня 2020 року набувають чинності норми статті 32 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року. Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами. Із зазначеної дати вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою. Про це повідомляє пресслужба Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Також цим законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Нагадаємо, 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про мову. 

Як відомо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проєкт закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроєкт у другому читанні. До проєкту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Тодішній голова ВРУ Андрій Парубій неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд "мовного" закону.

25 квітня народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому "мовний" закон після двох місяців роботи над документом. 

П’ятий президент України Петро Порошенко підписав закон про мову 15 травня 2019 року

Loading...
Loading...
Loading...