Влада хоче створити чорний список осіб, яким не можна буде мовити на телебаченні, – Кузьмін

народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін Скріншот ZIK

"Цей закон передбачає введення цензури і придушення інакомислення"

Закон про медіа передбачає створення чорних списків осіб, які, на думку Нацради, не мають права бути присутніми в медійному просторі.

Таку думку під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін.

Він вважає, що закон про медіа є диктаторським і за своєю суттю та цинізмом перевершив диктаторські закони, які приписували Януковичу, а також закон про продаж землі і про трансплантацію органів.

"Закон про медіа складається зі 178 сторінок тексту, і мало хто з експертів дочитав його до кінця. Тому що, якщо б його дочитали до кінця і проаналізували, то шум і обурення щодо цього закону були б по всій Європі. На жаль, українські експерти мовчать... Закон про медіа заснований на нацистському законі про пресу, датованому 4 вересня 1933 року і підписаному Гітлером", – зазначив Кузьмін.

За його словами, цей закон передбачає введення цензури і придушення інакомислення.

"Щоб вам було зрозуміло, про що йдеться, цим законом Національній раді з питань телебачення і радіомовлення дозволено все в медійній сфері, від ведення реєстрів журналістів і закінчуючи прийняттям рішення про анулювання ліцензії телеканалу, але, найголовніше, тепер можна вести чорні списки осіб, які, на думку Нацради, не мають права бути присутніми в медійному просторі. Уявляєте собі? Чорні списки в демократичній країні. І чорні списки осіб, яким заборонено давати інтерв'ю, брати участь у телепрограмах, складає Нацрада за заявою СБУ і РНБО", – наголосив Кузьмін.

"А що таке Нацрада? Нацрада – це вісім осіб, четверо з яких призначаються президентом України, а ще четверо – президентською монобільшістю Ради. РНБО, як відомо, керується президентом особисто, а Службу безпеки очолює посадова особа, що призначається президентом. Звідси висновок: цим законом чинна влада хоче наділити чинного президента повноваженнями, якими наділив себе Адольф Гітлер у 33-му році. Ми не повинні дозволити чинній владі, яка називає себе демократичною, привести країну до цієї ганьби. Весь світ повинен звернути увагу на те, що відбувається в Україні. Ми не повинні мовчати, ми не повинні дозволити цього зробити, цей закон не повинен бути прийнятий і проголосований Радою", – сказав політик.

Також Ренат Кузьмін зауважив, що цей закон вводить чорні списки небажаних для влади осіб. 

"Вони будуть вестись Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення на основі звернення СБУ і РНБО. А основою для внесення в чорні списки є відкриття кримінальної справи щодо людини, небажаної для влади, застосування до неї санкцій, а також систематичне поширення цією людиною інформації, яка небажана для влади", – пояснив Кузьмін. 

Як повідомляли, наприкінці грудня 2019 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону про медіа № 2693.

13 січня Комітет з питань інформаційної політики розглядав законопроєкт про медіа.

Loading...