live

Вірусна пневмонія у Тернополі: Лікарні переповнені, троє людей померли

pixabay.com

П'ятеро людей перебувають в реанімації

Лікарні Тернополя переповнені пацієнтами із запаленням легенів. В одній міській лікарні майже півсотні хворих з вірусною пневмонією. Крім того, п'ятеро перебувають в реанімації, а троє вже померли. У вірусної пневмонії дуже стрімкий перебіг, а якщо вчасно не звернутися до лікарів, то людина буквально згорає, передає ТСН.

Хворі з пневмонією у міську лікарню №2 інтенсивно почали поступати в кінці минулого та після  Нового року. У майже 50 людей однаковий перебіг хвороби. Спершу вони злягли з гарячкою та кашлем, а також температурою, яка не збивалася. 

"Хворі приймають жарознижуючі препарати, не звертаючись до сімейного лікаря. Один-два-три-чотири дні вони лікуються самостійно. Тоді вже починає наростати задишка, висока температура, сухий кашель чи навіть кашель з прожилками крові", - розповіла лікарка-пульмонолог Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Алла Пастернак.

Медики кажуть, що за допомогою треба звертатися  у перший день високої температури. Якщо за три дні ситуація не зміниться, то неодмінно призначається рентген, який і виявить пневмонію.

Один із пацієнтів, який опинився у реанімації, місяць самостійно лікувався вдома. У нього вірусна пневмонія у дуже тяжкій формі. "Кров поступає з киснем до легень. Вони не можуть забрати відповідну кількість кисню, яка потрібна для організму. Від того починають страждати мозок, серце",- пояснила Алла Пастернак.

В Олени Сидорович дев'ять днів тому від вірусної пневмонії помер чоловік, хоч якраз вчасно звернувся до лікарів. На четвертий день гарячки він уже був  у стаціонарі, а на п'ятий день діагностували запалення легенів. “За висновками лікарів, нібито з п'ятої на шосту добу легені практично вже згоріли. Лишилося лише двадцять відсотків легень. Дуже інтенсивний перебіг хвороби, температура не збивалася”, - каже вдова Олена Сидорович. 

Чоловікові було сорок п'ять, він стежив за  здоров'ям, ніколи не хворів на застуди. Помер він після восьми днів інтенсивної терапії у реанімації.

У Тернопільській лікарні пояснюють: робили все, що могли, але хвороба була дуже агресивною. Визначити, який саме вірус зараз вбиває людей можна лише у перші дні хвороби, а більшість хворих поступають пізніше. “У нас було понад тридцять випадків вірусно-бактеріальних пневмоній. Три з них закінчилися летально і лише в одному випадку ми змогли поставити діагноз грип типу А”, каже директор КНП “Тернопільска комунальна міська лікарня №2" Ростислав Левчук.

Медики порівнюють такий наплив  пацієнтів з  вірусною пневмонією, який тут був десять років тому, коли лютував свинячий грип. "З усіх штамів вірусу грипу цей H1N1 — той, який відразу вражає легені", - розповіла лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська.

Саме із західних областей, нагадує столичний лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, десять років тому почався сезон пандемічного грипу, від ускладнень якого померли 400 людей. Ця зима теж буде непростою, бо епідпороги вірусних захворювань ще не перевищені. Вже є летальні випадки, і не лише в Тернополі: троє загиблих у Житомирі. "У деяких інших регіонах уже переповнені лікарні з важкими випадками пневмонії",- розповіла медичка.

У групі ризику молоді люди від 25 до 49 років, які вважають себе абсолютно здоровими і  переконані, що висока температура - це не привід одразу бігти до лікаря.

Нагадаємо, в Україні за минулий тиждень захворіли близько 100 тисяч людей.

Loading...