В Раді пройшла зустріч правозахисників: Обговорювалася справа Жанари Ахметової

Громадське радіо

Ахметова розповіла про переслідування на батьківщині

У Верховній Раді України відбулася зустріч представників Українського Гельсінського комітету, фундації "Відкритий Діалог", Центру громадянських прав і свобод з Комітетом з питань прав людини, деокупації, реінтеграції тимчасово окупованих територій. Про це повідомляє 1612kanal на своїй сторінці в Instagram.

Як зазначається, на зустрічі обговорювалося становище політичних біженців в Україні, в тому числі ситуація навколо журналістки і координаторки Штабу ДВК (Громадсько-політичний рух "Демократичний вибір Казахстану" - ред.) Жанари Ахметової. 

 
 
 
 
 
Показати цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ПРАВОЗАХИСНИКІВ: ОБГОВОРЮВАЛОСЯ СПРАВА ЖАНАРЫ АХМЕТОВОЮ 13 січня у Верховній раді України відбулася зустріч представників Українського Гельсінського комітету, фундації "Відкритий Діалог", Центру громадянських прав і свобод з Комітетом з питань прав людини, деокупації реінтеграції тимчасово окупованих територій. На зустрічі обговорювалося становище політичних біженців в Україні, в тому числі і кейс Жанары Ахметовою. #Нет_экстрадиции_Жанны_Бота #ВрятуйтеЖанаруАхметову #СпаситеЖанаруАхметову

Публікація від Інформаційний канал "16/12" (@1612kanal) 13 Січ 2020 о 7:21 PST

"Я не вважала себе політичним діячем, поки була в Казахстані. Але навіть це викликало роздратування влади: за участь у мітингах, почали формувати справи у кримінальному порядку. У стислі терміни порушили 5 справ. І тому мені довелося виїхати з Казахстану. Проти мене сфабрикували справу про шахрайство, "потерпілій" надавалися медійні майданчики. Сума "крадіжки" змінювалася: то 40 тис. доларів, то 20 тис. Мене відвезли в Медеуський РВВС. Я втекла з країни за політичними мотивами. Я провела 1,5 року в місцях позбавлення волі в Казахстані, мене катували. Я була годуючою матір'ю", - розповіла вона.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

В КИЕВЕ СОСТОЯЛАСЬ ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ ЖАНАРЫ АХМЕТОВОЙ 13 января в Национальном Союзе журналистов Украины прошла пресс-конференция преследуемой по политическим мотивам журналистки, координатора Штаба ДВК Жанары Ахметовой. "Я не считала себя политическим деятелем, пока была в Казахстане. Но даже это вызывало раздражение властей: за участие в митингах, начали формировать дела в уголовном порядке. В сжатые сроки возбудили 5 дел. И потому мне пришлось уехать из Казахстана. Против меня сфабриковали дело о мошенничестве, "пострадавшей" предоставлялись медийные площадки. Сумма "кражи" менялась: то 40 000 долларов, то 20 000. Меня увезли в Медеуское РОВД. Я бежала из страны по политическим мотивам. Я провела 1,5 года в местах лишения свободы в Казахстане, меня пытали. Я была кормящей матерью". Жанара даже в Украине подвергается травле: сайт "Прокурорская правда" дублирует содержание сайта "Враги народа", где идут негативные публикации о Жанаре Ахметовой: десятки публикаций в день! В том числе онлайн-травля затрагивает даже ребёнка Жанары, Ансара. Сотни людей в Казахстане выходят на пикеты и записывают видеообращения, чтобы не допустить экстрадицию Жанары Ахметовой, за что людей также задерживают. #Нет_экстрадиции_Жанны_Бота #1612канал #новости1612

Публикация от Информационный канал "16/12" (@1612kanal) 13 Янв 2020 в 7:15 PST

Як відомо, 14 січня в Києві відновиться суд у справі казахської журналістки і блогера, яка на батьківщині проходить за статтею про шахрайство в особливо великих розмірах, а в Україні намагається отримати політичний притулок, називаючи кримінальні справи проти себе "політичним переслідуванням".

За даними МВС Казахстану, тільки з березня 2005 року по жовтень 2008 року Ахметова заволоділа грошима ошуканих громадян на суму понад 50 млн тенге (понад 132 тис. доларів). 

Казахстан зробив запит про її екстрадицію, Україна не поспішає видавати Ахметову, продовжуючи розглядати її справу. І судячи з усього, завтрашнє судове засідання може стати ключовим, визначивши її подальше майбутнє. 

Вся "опозиційна" діяльність журналістки ґрунтується на зв'язку з казахським олігархом-втікачем Мухтаром Аблязовим, який є лідером Демократичного вибору Казахстану.

Як відомо, в Казахстані Аблязов був засуджений за розкрадання в особливо великих розмірах і заочно засуджений до довічного ув'язнення за вбивство свого бізнес-партнера Ержана Татішева. 

Від дій Аблязова і його соратників постраждав не тільки Казахстан, але й інші країни. Справа в тому, що Мухтар Аблязов – саме той чоловік, який незаконним шляхом вивів близько 7 мільярдів доларів з БТА-банку, від чого постраждали і вкладники української "доньки" банку.

Loading...