live

У МЗС обіцяли розібратися з посольством України в Ірані, яке виключило причину теракту щодо літака "МАУ"

Авіакатастрофа українського літака в Ірані IRNA

У відомстві наголосили, що посольство припустилося великої помилки

Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць пообіцяв проаналізувати ситуацію з першими інформаційними повідомленнями посольства України в Ірані, у якому заявили про технічні причини авіакатастрофи.

Про це Заяць повідомив журналістам під час брифінгу, передає "Інтерфакс-Україна".

Однак, він вважає, що першочерговим завданням є репатріації останків українських громадян, які загинули внаслідок авіакатастрофи під Тегераном.

"Я не драматизував би цей аспект. Це не було заявою посольства. Це було інформаційне повідомлення, яке посольство розмістило. Безумовно, посольство припустилося помилки, причому великої помилки. Те, що посольство мало зробити, - це поставити на самому початку тексту: за повідомленнями іранських органів влади", - сказав Заяць.

За його словами, в понеділок про це йшлося на закритому засіданні комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Верховної Ради.

Зазначається, що наразі посольство України в Ірані працює в цілодобовому режимі, й після того, як тіла загиблих українських громадян буде репатрійовано в Україну, "буде проведено аналіз, чому так сталося", маючи на увазі повідомлення посольства.

"Буде вжито заходів для того, щоб навчити, якщо ми констатуємо в результаті аналізу, що не вистачало знань і досвіду тим, хто так зробив. Покарати, якщо ми констатуємо, що були навчені дипломати, але які всупереч встановленим інструкціям зробили не так, як їх навчали", - наголосив Заяць.

Нагадаємо, 8 січня в Ірані розбився український літак, на борту літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.

Тоді з офіційного сайту українського посольства в Ірані раптово було видалено новину, у якій спростовуються версії щодо теракту та влучення у літак ракети, а причиною авіакатастрофи стверджувалася технічна несправність двигуна.

Loading...