Труба заявив, що провадження Офісу генпрокурора проти нього - це помста Порошенка

Роман Труба

Готовий співпрацювати зі слідством

Колишній директор Державного бюро розслідувань Роман Труба готовий співпрацювати зі слідством в рамках відкритого проти нього Офісом генпрокурора провадження.

Також він вбачає у цьому помсту колишнього президента України Петра Порошенка.

Про це Роман Труба написав у своєму телеграм-каналі.

За його словами, у питанні відкриття Офісом генпрокурора кримінального провадження за зверненням народних депутатів політсили Петра Порошенка стосовно його дій на посаді директора ДБР є дві складові: політична та правова.

Оцінюючи першу складову, він заявив, що це очікувано, оскільки "це особисте – Петро Олексійович прагне помсти за професійну роботу, яку вели слідчі ДБР в рамках 13 кримінальних проваджень, учасником яких він є".

Щодо другої складової, то Петрові Порошенкові потрібно перекривати докази, здобуті під час розслідування, політичною картою.

"Поставити під сумнів об’єктивність дій керівника, чим знецінити результати роботи ДБР. Саме з цим меседжем він буде заходити до європейських політиків – це його єдиний захист", – вважає Роман Труба.

Він також звернув увагу, що кримінальне провадження відкрито стосовно повідомлень про фейкові аудіозаписи. На його думку, перспектив там немає.

"Але постає головне питання: хто замовив та встановив прослуховування в кабінеті директора ДБР, адже саме ця подія стала підставою для створення фейкових записів? Хто автор цього сценарію? На ці питання важливо офіційно отримати відповіді в рамках існуючого кримінального провадження", – заявив він.

Разом з тим Роман Труба відзначив, що з правовою частиною відкритого проти  нього провадження усе просто - адже внесення відомостей до ЄРДР не є чимось незвичайним. Усі звернення, заяви мають бути перевірені в рамках відкритого кримінального провадження.

Колишній голова ДБР  готовий співпрацювати з правоохоронцями та давати відповіді на всі їхні питання.

Нагадаємо, народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко повідомив, що Офіс генпрокурора відкрив справу проти ексголови Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Зазначається, що 13 грудня з цього питання було розпочато досудове розслідування за статтею 343 КК (втручання в діяльність працівників правоохоронних органів) і статті 387 КК (розголошення даних досудового слідства).

Раніше повідомлялося, що справу проти ексдиректора Державного бюро розслідувань Романа Труби відкрило також Національне антикорупційне бюро України. Йому інкримінують  зловживання впливом.

Loading...