live

Трагедія з літаком "МАУ" зробила поштовх до загострення протестних настроїв в Ірані, – Грищенко

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Фото: rudenko.kiev.ua

"Всередині країни є багато невдоволених обставинами, в яких доводиться проживати своє життя"

Іранська молодь намагається або втекти з країни, або невдоволена життям всередині її. Це призводить до серйозних протестних настроїв і бажань змінити ситуацію, тож трагедія з українським літаком зробила поштовх до загострення цих настроїв.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив дипломат, у минулі роки віце-прем'єр та двічі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Костянтин Грищенко зауважив, що авіакатастрофа з літаком "МАУ" в Ірані стала наслідком цілої низки подій, які призвели до того, що напруження вже зашкалювало, і виникли такі загрози, на які українська сторона не могла розраховувати. Дипломат певен, що взагалі мало хто за межами України чи Ірану міг передбачити таку трагедію.

Костянтин Грищенко пояснив, чому в Ірані реакцією на інформацію про збиття літака стали масові протести. З його слів, всередині країни є багато невдоволених тими обставинами, в яких доводиться проживати своє життя.

"Людям, які вже прожили стільки часу під одним і тим же самим достатньо обмежувальним режимом, який не дозволяє повноцінно реалізувати свої здібності, можливості, навіть з точки зору мусульманських традицій, як вони розуміються в інших державах, усе це викликає у молоді, звичайно, невдоволення. І той факт, що так багато студентів, тих, хто навчається, тих, хто нещодавно закінчив вищий навчальний заклад, загинули у цьому літаку, свідчить про те, що молодь намагається або втекти з країни, або невдоволена життям всередині її. І це призводить до серйозних протестних настроїв і бажань змінити ситуацію. У даному випадку трагедія зробила ще один поштовх до загострення цих настроїв", – заявив Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, український літак "МАУ" розбився в Ірані вранці 8 січня. На борту судна перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу – усі вони загинули.

11 січня Іран визнав, що збив ракетою український літак та приніс офіційні вибачення. Ввечері того ж дня президент України Володимир Зеленський звернувся до українського народу.

13 січня голова Верховної Ради Дмитро Разумков вимагав від народних депутатів зібрати засідання комітету з питань Нацбезпеки для підготовки постанови щодо збитого українського літака над територією Ірану.

Як повідомляли, після катастрофи Іран сколихнули масові акції протесту.

Loading...