Скільки США витрачають грошей на утримання військових баз за кордоном?

Al Jazeera
Al Jazeera

Одна з найпопулярніших арабських телекомпаній

Американські військові покидають північну Сирію Фото з відкритих джерел

Після сумнозвісного теракту 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку США активізували свій вплив і військову присутність у країнах світу, зокрема, на Близькому Сході й в Азії. Скільки Штати витратили державних грошей на утримання військових баз за кордоном?

Про це пише Al Jazeera.

Знищення другої людини в Ірані Касема Сулеймані ударом американських безпілотників, спричинило розгортання в Іраку додаткових військ. І хоча з ударом у відповідь Ірану напруженість, схоже, ослабла, тіньова війна між США та Іраном триває.

Ми спробували підрахувати, скільки трильйонів США витрачають на війни, і скільки мільярдів — на утримання військових баз за кордоном.

В даний час на сотнях баз за межами США розміщено 200 тисяч американських військовослужбовців. Незважаючи на обіцянки президента Дональда Трампа вивести війська США з Близького Сходу, чисельність військ в регіоні лише збільшилася.

З 11 вересня 2001 року війни і воєнні дії на Близькому Сході і в Азії обійшлися американським платникам податків в 6,4 трильйона доларів, повідомляє Інститут міжнародних і громадських зв'язків імені Уотсона при Університеті Брауна. А американський контингент на Близькому Сході становить за даними центрального командування США від 60 тисяч до 70 тисяч військовослужбовців.

Колишній співробітник відділу ЦРУ з національної розвідки, а нині доцент Бостонського коледжу Гленн Карл (Glenn Carle), пояснює, що одні приймаючі країни платять за підтримання військової присутності США значні суми, у той час як інші обходяться без формальних внесків.

"Щодо Іраку я не впевнений, що їх офіційний внесок відповідає тому, наскільки вони раді нашій присутності. Звідси на приймаючу сторону лягають додаткові або непрямі витрати. Але я не думаю, що вони дійсно платять за американський контингент з 6 тисяч солдатів на декількох базах", — говорить Карл.

На питання про подальший розвиток напружених відносин між США та Іраном Карл зазначив, що політична система США значною мірою паралізована, що ускладнює всякі "рішучі узгоджені дії" на міжнародній арені.

"Пів країни схиляється до того, щоб вивести американські війська з Іраку, вважаючи присутність там катастрофою, проте більшість чиновників і співробітників національної безпеки вважають, що якусь присутність США повинні зберегти — і неважливо, хто розбив посуд, і хто намагається його склеїти. Як би там не було, піти зараз проблематично", — вважає Карл.

"Тому я не думаю, що ми підемо найближчим часом, якщо тільки плутаник і вередник в Овальному кабінеті знову не піддасться імпульсивним бажанням", — уклав Карл.

Стаття публікується зі скороченнями

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...