Розгляд закону про ринок землі у Раді хочуть провести за скороченою процедурою

Фото з відкритих джерел

Процес може зайняти три години або два місяці

Верховна Рада може розпочати процес голосування за закон про ринок землі у другому читанні. Голосування можуть провести за скороченою процедурою, за 3 години.

Про це повідомив радник прем’єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак, інформує Громадське. 

"До розгляду базового для земреформи законопроєкту 2178-10 в Раді все готове. 10 днів на ознайомлення пройшло. Справа лише за політичною волею", – повідомив Мушак.

За його словами, у разі голосування за повною процедурою, розгляд цього законопроєкту може зайняти близько 2 місяців через велику кількість правок, які депутати внесли до законопроєкту. Однак існує можливість розглянути його за скороченою процедурою, що може тривати близько 3 годин.

Урядовець пояснив процедуру розгляду так: "Наразі правки об’єднані в 9 блоків, в кожному з яких підтримано системну правку... Відповідно всі інші правки до тих же положень законопроєкту вважаються відхиленими. Те саме можна повторити в сесійному залі. Спочатку на Погоджувальній раді приймається рішення про розгляд цього закону по 119 статті регламенту Ради.

Оскільки коаліція, вона ж "СН", має більше 226 голосів, то для цього рішення не потрібно погодження інших фракцій. Далі за це рішення має проголосувати лише 150 депутатів в сесійному залі, бо це процедурне рішення. Після цього 9 основних правок мають бути підтримані 226 голосами "за". Всі інші правки згідно 45 статті Регламенту ВР вважаються вже розглянутими та відхиленими", – пояснив Мушак.

Він зазначив, що цією схемою розгляду законопроєктів Рада користується вже протягом багатьох років

Подання правок депутатів, які сумарно займають 2583 сторінки, до законопроєкту на 6 сторінок, Мушак назвав "законодавчим спамом", метою якого є затримка розгляду законопроєкту.

Нагадаємо, у п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

 

 

Loading...