Новини » Спорт Читать эту новость на русском

Призер Олімпіади-2016 Кімія Алізаде з Ірану відмовилася виступати за країну

Кімія Алізаде завоювала бронзову медаль з тхеквондо на Олімпійських іграх у Ріо в 2016 році і стала першою іранкою з олімпійською нагородою EPA-EFE

Єдина іранська олімпійська призерка залишила країну і хоче виступати на Іграх в Токіо, але не під прапором Ірану

Єдина в історії іранського спорту медалістка Олімпійських ігор Кімія Алізаде, яка стала бронзовим призером змагань з тхеквондо у Ріо-де-Жанейро-2016, повідомила, що залишила країну, та заявила, що хоче виступати на Іграх-2020 в Токіо, але не під прапором Ірану.

"21-річна Кімія Алізаде розповіла в соціальних мережах, що поїхала з Ірану, бо не бажає бути співучасницею "лицемірства, брехні, несправедливості та підлабузництва". Вона назвала себе "однією з мільйонів пригноблених жінок в Ірані", повідомляє bbc.com.

Як зазначається у повідомленні, Кімія Алізаде не розповіла, де перебуває, хоча є припущення, що вона тренується в Нідерландах.

Алізаде стала частиною спортивної історії Ірану у 2016 році, коли на літній Олімпіаді в Ріо виграла бронзову медаль змагань з тхеквондо.

"Але у своїх публікаціях у соцмережах вона сказала, що правлячий режим Ірану використовував її успіх як пропагандистський інструмент. Заявляючи про намір залишити Іран, спортсменка підкреслила, що залишиться "дитиною Ірану", де б вона не була", – йдеться у повідомленні.

"Я одна з мільйонів пригноблених жінок в Ірані, з якими вони грають роками", – написала спортсменка у соцмережах.

"Я одягала все, що вони мені говорили, і повторювала все, що наказували. Кожне речення, яке вони наказували, я повторювала. Ніхто з нас не має для них значення, ми просто інструменти", – наголосила Кімія Алізаде.

Вона також розповіла, що, хоча уряд використав її спортивний успіх з політичною метою, чиновники принижували її зауваженнями на кшталт: "Жінка не має розмахувати ногами".

Спортсменка заперечила, що її запросили до Європи чи зробили спокусливу пропозицію.

Видання також підкреслює, що відмова Алізаде виступати за Іран сталася у момент, коли країну охопили протести через збиття літака української авіакомпанії "МАУ".

Журналісти зазначають, що Кімія Алізаде сподівається змагатися на Олімпіаді в Токіо 2020 року, але не під прапором Ірану.

 

Loading...