Прем’єр Польщі обіцяє боротися за історичну правду після заяв Путіна

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Володимир Путін нещодавно заявив, що довоєнна влада Польщі співпрацювала з гітлерівською Німеччиною

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після скандальних заяв Путіна заявив, що уряд і керівна партія "Право і справедливість" відстоюватимуть правду та історичну пам’ять.

Про це він висловився на новорічній зустрічі з партійними структурами в регіоні Підкарпаття, повідомляє "Польське радіо".

Володимир Путін нещодавно заявив, що довоєнна влада Польщі співпрацювала з гітлерівською Німеччиною, а тогочасного польського посла в Берліні назвав антисемітом, чим викликав гнів теперішньої польської влади.

Моравецький нагадав, що у відповідь на слова російського президента оприлюднив заяву, в якій написано, зокрема, що Володимир Путін багато разів брехав на тему Польщі.

"Немає майбутнього без історичної правди, і від того, хто переможе у цьому змаганні за пам’ять, залежить, чи нас будуть називати спільниками злочинців, людей, які в минулому припускалися помилок, чи ми гордо триматимемо голову високо, як спадкоємці знаменитих героїв часів найстрашнішої Другої світової війни", - сказав Моравецький.

Нагадаємо, 9 січня сейм Польщі ухвалив резолюцію у справі маніпулювання фактами та перебріхування історії російськими політиками з метою дискредитації Польщі.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що президент Росії Володимир  Путін неодноразово брехав про Польщу і завжди робив це свідомо. Таким чином, він прокоментував нещодавні висловлювання російського президента про витоки Другої світової війни. 

Скандал розгорівся після того, як Путін заявив, що СРСР не окуповував Польщу у вересні 1939 року, а просто ввів туди свої війська, оскільки влада вже не контролювала ситуацію. Окрім того, президент РФ назвав довоєнного посла Польщі в Німеччині Юзефа Ліпського "сволотою й антисемітською свинею".

 

Loading...