Облікова ставка буде знижуватися більш швидкими темпами, - Рожкова

Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова FinClub

Вона додала, що купівельна спроможність національної валюти зростає

Заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що темпи зниження облікової ставки у 2020 році будуть швидшими, ніж очікувалося. Про це вона сказала в інтерв'ю FinClub.

"У нас в січні заплановано наступний монетарний комітет, будемо дивитися макропрогнози, в тому числі прогноз по ставці. Але ми вже розуміємо, що, найвірогідніше, темп її зниження буде більш швидким, ніж ми припускали раніше. В умовах швидкого послаблення інфляційного тиску логічно прогнозувати більш активне пом'якшення монетарної політики. Нехай економічні агенти вже чекають цього, нехай банки вже реагують депозитами, знижують ставки за кредитами. Купівельна спроможність національної валюти зростає. У нас плаваючий курс, він може відхилятися в різні боки на невеликі величини", - зазначила Рожкова.

Нагадаємо, раніше голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, що рівень облікової ставки в Україні можуть знизити до 8% вже у 2020 році попри те, що до цього на такий крок очікували не раніше 2021 року. Він зазначив, що Нацбанк планував зниження облікової ставки до 8% річних не раніше 2021 року, однак наразі макроекономічні передумови дають підстави для більш радикального зниження ключової відсоткової ставки.

Loading...