live

Мінкультури внесло гуцульські колядки Верховинського району до нематеріальної культурної спадщини України

фото з відкритих джерел

Носіями цієї спадщини є громади кількох населених пунктів

Міністерство культури внесло гуцульські колядки і "плєси" Верховинського району Івано-Франківської області до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України .

Про це йдеться у відповідному розпорядженні Міністерства культури України.

У наказі Мінкультури №978 від 28 грудня 2019 року зазначається, що це рішення ухвалено на підставі рішення експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при відомстві від 6 грудня 2019 року.

Під гуцульськими колядками і "плєсами" Верховинського району маються на увазі усні традиції та форми вираження, виконавське мистецтво, звичаї, обряди, святкування, знання і практики, що стосуються природи і Всесвіту.

"Ці елементи представлені в селах Віпче, Криворівня, Бистрець, Ільці, Замагора, Буковець, Волова, Зелене, Кривопілля, Верхній Ясенів, Дземброня, Красник, Білоберізка, Стебні, Устеріки, присілок Плай, Підмагора, смт Верховина Верховинського району Івано-Франківської області", - йдеться в указі.

А носіями цієї нематеріальної культурної спадщини є громади цих населених пунктів.

Нагадаємо,  в грудні в Косові, що на Гуцульщині, районну мальовану кераміку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО.

Loading...