Хтось хоче дешево скупити і дорого продати українську землю, – Шуфрич

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

"Тільки на референдумі це питання повинне бути вирішене"

Народних депутатів обмежують у праві проведення повноцінної дискусій для того, щоб без референдуму прийняти закон про продаж землі і потім її швидко продати. 

Таку думку під час брифінгу в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Він розповів: наполягає на тому, щоб у питанні прийняття закону про продаж землі повернулися до реалізації меморандуму, який був підписаний минулого року у Верховній Раді.

"Це було дуже грубе порушення домовленостей, які з такими труднощами були досягнуті. Сподіваємося, що завтра зранку ми зможемо знайти компроміс, повернутися до розгляду проєкту закону так, як це визначив меморандум. З повагою до всіх народних депутатів України, до всіх авторів правок", – зазначив Шуфрич.

Окрім цього він додав, що продовжилися утиски свободи слова в Україні і нападки на телеканали "112 Україна" та ZIK. За словами Нестора Шуфрича, фракція не дозволить тиснути на конституційні права українських громадян отримувати інформацію. 

"Ми сьогодні категорично не сприймаємо спроби внесення в регламент змін, ціль яких одна – обмеження народних депутатів України в праві проведення повноцінної дискусій. Робиться це заради одного: пропхати закон про землю. Як можна швидше спровокувати наших громадян для того, щоб вони задешево продали землю, щоб потім задорого її перепродали. Ще раз підкреслюю, що тільки на референдумі це питання повинне бути вирішене", – наголосив народний обранець.

Нагадаємо, що голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада не має права відкривати ринок землі без всеукраїнського референдуму.

До слова, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроект № 2178-10, що передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум щодо можливості продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведено раніше 2024 року, але після того як закон про ринок землі буде ухвалено у другому читанні.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що ринок землі в Україні планують відкрити 1 жовтня 2020 року.

Loading...