Новини » Події Читать эту новость на русском

Генпрокуратура розслідує застосування тортур у харківській в'язниці

Катування у в'язниці Фото з відкритих джерел

Досудове розслідування доручено ДБР у місті Полтава

Генеральна прокуратура України зареєструвала ряд кримінальних проваджень за фактами катування в Олексіївській виправній колонії №25. Про це повідомляє пресслужба ГПУ.

Згідно з повідомленням, представники громадської організації "Харківська правозахисна група" подали заяву, в якій йдеться про вчинення ряду злочинів службовими особами колонії. Зокрема, у зверненні вказуються неодноразові факти катування засуджених протягом 2017–2019 років з метою залякування та дискримінації, наводяться приклади побиття, удушення, зв'язування, застосування електричного струму та вчинення інших насильницьких дій.

Також правозахисники у заяві вказують на грубе порушення законодавства про працю.

За цими фактами події відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.127 (Катування вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч.2 ст.365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства або погрозою застосування насильства), ч.1 ст.172 (Грубе порушення законодавства про працю) КК України.

Зазначається, що досудове розслідування у цих справах доручено територіальному управлінню Державного бюро розслідувань у місті Полтава.

Раніше повідомлялося, що група засуджених в "Олексіївській виправній колонії" у Харкові готували бунт, в тому числі за допомогою криміналітету з волі, а також окремих зв'язаних з криміналітетом так званих громадських та правозахисних організацій. З метою виявлення та вилучення заборонених для використання засудженими предметів, виробів і речей, в установі було проведено загальний обшук у тому числі з застосуванням груп швидкого реагування. Також зазначалося, що до окремих засуджених було застосовано фізичну силу та спеціальні засоби – кайданки. Пізніше засуджені були оглянуті медичними працівниками. Стан їх здоров'я оцінювався як задовільний.Loading...