live

Авіакатастрофа "МАУ" в Ірані: Реакція Києва дає поганий сигнал Заходу - чому це важливо у справі МН17

Віктор Небоженко
Віктор Небоженко

Український політолог, соціолог

 

фото - ISNA

Фюзеляж збитого в Ірані літака МАУ,

Україна, замість того, щоб прийняти версію Заходу про ракетну атаку Ірану на Боїнг МАУ, зайняла вичікувальну позицію. Це дає привід Заходу не розраховувати на підтримку Києва під час суду в Гаазі у справі збитого на Донбасі МН17.

Про це пише Віктор Небоженко на своїй сторінці в Facebook.

ПОГАНИЙ УРОК.
Для українського суспільства і майбутнього української політики наслідки знищення українського літака важливіші загибелі генерала Сулеймані. У будь-якому випадку, вбивство генерала Сулеймані вже розкололо іранське суспільство - армію і КВІР, касту мулл і середній клас. А загибель українського Боїнга не згуртувалаа українців, а тільки злякала українську владу, яка через свою недосвідченість, нерішучість і провінційність не знала, що робити.

Зазвичай політичні лідери країни, в критичну хвилину загальнонаціонального горя, ведуть себе мужньо і намагаються об'єднати народ і владу, а тут обмежилися загальними інформаційними фразами, не знаючи на кого зробити ставку, на Захід чи Москву.

І замість того, щоб відразу прийняти версію Заходу - США, Великобританії, Канади та Австралії про ракетну атаку Ірану на український Боїнг, наші офіційні органи та ЗМІ стали тягнути час, шукати додаткові аргументи і транслювати думку Кремля про технічну поломку, яка призвела до катастрофи нашого літака. Ніби ця версія була більш переконливою, ніж інші та "безпечною" для Києва.

Триденне "асистування" офіційного Києва, ЗМІ, експертного співтовариства і натовпу українських блогерів російській пропаганді не пішло на користь міжнародного іміджу української влади.

Світ, з великим жалем відзначив цю дивну поведінку Києва, який в перші три дні, практично дистанціювався від страшної трагедії, вичікуючи, кого "призначать" винним. А коли Іран, несподівано для Москви, не бажаючи грати з Кремлем у "терористичний інтернаціонал", що збиває цивільні літаки, раптом визнав свою провину у знищенні українського літака, виграв Захід, а програла політично - Москва, морально - Київ.

Принаймні, коли влітку 2020 року розпочнеться міжнародний суд в Гаазі над Кремлем, з приводу збитого в Донбасі малайзійського Боїнга, міжнародна громадськість Заходу вже розуміє, що їй не можна розраховувати на відкриту морально-політичну підтримку Києва, який буде дистанціюватися, тягнути час і вимагати знову і знову доказів провини Кремля в цьому злочині.

Віктор Небоженко

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...