live

Авіакатастрофа "МАУ" в Ірані: Наскільки ймовірна причетність Росії

Касьянов Юрій
Касьянов Юрій

Волонтер

фото - ISNA Частина збитого в Ірані літака МАУ зі 176 людьми на борту,
загрузка...
загрузка...

У перші дні після трагедії українського літака "МАУ" в Ірані, який імовірно було збито ракетою з радянського комплексу ППО, в ЗМІ звучали спроби звинуватити Росію у прямій або непрямій участі. Чи мають підстави такі звинувачення, якщо врахувати той факт, що Іран вже давно випередив Росію у військовій промисловості?

Про це пише Юрій Касьянов на своїй сторінці у Facebook.

Великі "експерти" сьогодні з усіх сил намагаються перекласти всю відповідальність за загибель літака "МАУ" на Росію.

Мовляв, іранці такі собі аборигени, які навіть з радянським комплексом ППО "Тор" впоратися не можуть... Що стріляли по літаку саме російські офіцери, а КВІР (Корпус вартових Ісламської революції, - Ред.)  і керівництво Ірану тут нібито ні до чого...

Нісенітниця. Зрозуміло, що Росії вигідно було б знищення українського літака в небі Ірану, але представляти іранців зовсім вже несамостійними гравцями у світовій політиці не варто.

Іран, багато років перебуває під санкціями, має куди більш розвинену військову промисловість, повні цикли розробки і виробництва практично всієї номенклатури озброєнь - від стрілецької зброї і боєприпасів до безпілотників, винищувачів четвертого покоління, крилатих і балістичних ракет.

Відповідно, Іран має свою науку, свої професійні кадри, свою систему підготовки фахівців сил ППО.

Якщо вже ми, котрі не збудували навіть патронний завод за роки війни, щось можемо, і обходимося без російських офіцерів при обслуговуванні комплексів ППО радянського походження, то Іран може це і поготів.

Юрій Касьянов

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...