ЄС засудив нові смертні вироки в Білорусі

Ілюстративне Фото з відкритих джерел

Цього року було винесено ще два смертні вироки

У Європейському Союзі засудили два нових смертних вироки у Республіці Білорусь, які були винесені 10 січня 2020 року. Про це йдеться у заяві речника ЄС Пітера Стано на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

Зокрема, дві нові смертні кари було винесено Могилівським обласним судом у Білорусі для братів Іллі та Станіслава Костевих.

Як зазначається, ці два нових засудження виходять за рамки попередніх трьох смертних вироків, що були винесені у 2019 році. А саме, три вироки були виконані минулого року, а ще четверо засуджених наразі очікують на виконання смертельної кари.

"Згадуючи Висновки Ради 2016 року, в яких засуджено застосування смертної кари в Білорусі , Європейський Союз підтверджує рішучі заперечення проти застосування смертної кари за будь-яких обставин. Смертна кара порушує невід’ємне право на життя, закріплене Загальною декларацією прав людини і є кінцевим жорстоким, нелюдським і принизливим для неї покаранням", - йдеться у заяві.

Окрім цього, в Європейському Союзі зауважили, що введення мораторію на страти в Білорусі може стати позитивним першим кроком до скасування смертної кари у країні.

Нагадаємо, нещодавно у Білорусі 37-річного чоловіка засудили до смертної кари через жорстоке подвійне вбивство жінок. Обвинуваченого розстріляли.

Loading...