live

"Сімпсонів" закривають?: Як мультсеріал вплинув на масову культуру та якими "передбаченнями" відомий

Топ-новина
Топ-новина
Історія успіху серіалу "Сімпсони" Фото з відкритих джерел

Продовжити не можна закрити - невже серіал на порозі закриття

Анімаційний серіал "Сімпсони" уже 30 років не сходить з екранів. Глядачі очікують нових серій, проте автори проєкту замислились над його закриттям.

Чи припинять створення "Сімпсонів" і що передбачив серіал, розповідаємо детальніше.

Подальша доля мультсеріала "Сімпсони"

У грудні минулого року мультсеріалу "Сімпсони" виповнилося 30 років. Першу серію випустили 17 грудня 1989 року. Це найдовший мультсеріал в історії американського телебачення.

Проте протягом цього року проєкт можуть закрити. Про це розповів композитор серіалу Денні Ельфман.

Останнім часом творці "Сімпсонів" не раз порушували питання про завершення серіалу, оскільки вершина успіху вже пройдена, і його час вже "згорнути".

"Ну, з того, що я чув, це наближається до кінця… Я не знаю точно, але я чув, що це вже зроблять протягом року", — розповів Ельфман, додавши, що був здивований такому тривалому успіху "Сімпсонів".

"Все, що я можу сказати, так це тільки те, що я здивований такому успіху. Оскільки на той час я взагалі не вважав, що у нього є хоч якийсь шанс. Тому повірте: це один з найбільших сюрпризів у моєму житті", — підкреслив композитор.

Проте сценарист і продюсер серіалу Аль Жан розповів, що робота над новими серіями триває, і спростував чутки щодо його закриття. За словами Аль Жана, творці вже працюють над новим сезоном шоу. "При всій повазі до містера Ельфмана, але ми працюємо над 32 сезоном, який стартує в 2020 році, і у нас немає планів закривати серіал після цього", - повідомив він.

Тож виробники серіалу ще порадують його пошановувачів новими серіями.

Історія "Сімпсонів"

Мультсеріал "Сімпсони" — це американський анімаційний серіал. Його створив Метт Ґрейнінґ для компанії FOX. Проєкт – сатирична пародія на стиль життя середнього класу США, втілений в одній родині Гомера, Мардж, Барта, Ліси та Меґґі. Більшість подій відбуваються у вигаданому містечку Спрингфілді. В серіалі висміюються різноманітні аспекти життя людей, американське суспільство, культуру, навіть американське телебачення.

Сімпсони – це типова американська родина. Батько – Гомер, працює інспектором безпеки на Спрингфілдській атомній електростанції. Він лінивий, страждає ожирінням, переїдає, багато п’є та проте дуже любить свою сім'ю, хоч не завжди це показує. Його дружина Мардж — стереотипна американська домогосподарка і мати. У родині троє дітей: Барт — десятирічний непослух та хуліган; Ліса — як на свої літа надто розвинена восьмирічна дівчинка і Меґґі — немовля, що в основному спілкується за допомогою звуків смоктання. Сім'я має пса на прізвисько Маленький Помічник Санти і кота Сніжка ІІ, які також отримували провідні ролі в певних серіях. Не зважаючи на події, що вказують на плин часу (щорічні свята і дні народження) персонажі "Сімпсонів" не старішають і мають такий самий вигляд, як і наприкінці 1980-х років. Протягом усіх серій одягнені у той самий одяг.

Родина Сімпсонів Фото з відкритих джерел

Крім членів родини, в серіалі є й інші персонажі – вчителі, друзі та родичі родини. Нерідко в серіалі з’являються і анімовані версії знаменитостей - актори, співаки, тощо. Деякі з них впливали на характери героїв. Приміром, коли продюсери запросили Пола Маккартні озвучити самого себе в одній із серій, той поставив умову, що сценаристи зроблять Лізу вегетаріанкою. Цей образ має протриматися до кінця проєкту. Співак пояснив, що сам є вегетаріанцем. Сценаристи виконали умову угоди, і герой Пола Маккартні з'являється в одній із серій разом зі своєю дружиною.

У серіалі розглядають типові проблеми – стан та захист довкілля, питання освіти, релігії. Владу та велику корпорацію в серіалі частіше змальовують в негативному світлі, політиків – корумпованими.

За час існування "Сімпсони" завоювали кілька десятків нагород, в тому числі 23 премії "Еммі" і 24 премії "Енні". У 1998 році часопис "Тайм" назвав "Сімпсонів" найкращим телевізійним серіалом XX століття. У тому самому числі "Тайм" включив Барта Сімпсона до списку 100 найвпливовіших осіб XX століття.

14 січня 2000 року на голлівудській Алеї Слави була закладено зірку на честь "Сімпсонів". Крім того мультсеріал неодноразово потрапляв у списки та рейтинги інших видань

Вплив "Сімпсонів" на масову культуру

В англійській мові завдяки серіалу з'явилося чимало неологізмів. Найвідомішою крилатою фразою став обурений вигук Гомера "Д'оу!", який навіть було внесено до Оксфордського словника англійської мови. Також у широкий вжиток пішли вирази:

- "Чудово…" (вимовлене зі зловісною інтонацією в манері Монтґомері Бернса);

- тріумфальний вигук Гомера "Ву-ху!";

- зловтішний сміх Нельсона Мюнца "Ха-ха!";

- прикметник "cromulent" із серії "Ліса-іконоборець" (зафіксований "Словником Вебстера");

- "Kwyjibo" — вигадане слово із серії "Bart the Genius".

Вплинули "Сімпсони" і на американське телебачення. Серіал став першим успішним анімаційним телесеріалом класу "прайм-тайм" з часів шоу "Стривай, от прийде тато! " у 1970-х роках. Успіх серіалу дав поштовх створенню анімаційних прайм-тайм шоу, що стався у 1990-ті роки та призвів до появи таких відомих серіалів як "Південний Парк", "Гріфіни", "Король гори", "Футурама" і "Критик".

А гумор "Сімпсонів" наслідувався в одній із ігрових програм - "Малкольм у центрі уваги". Іншим об'єктом впливу "Сімпсонів" називають британський комедійний серіал "Офіс".

Передбачення в "Сімпсонах"

Глядачі помітили, що деякі факти, ілюстровані в серіалі, через декілька років втілювалися в реальності. І якщо в певних випадках це можна назвати збігом, то в інших – у деякому сенсі пророцтвом.

1. Президентство Дональда Трампа. Понад 10 років тому в одній із серій Барт відправляється в майбутнє, де Ліза стає президенткою США – після Дональда Трампа. Ліза каже, що президент Трамп збанкрутував країну.

Дональд Трамп – президент США в серіалі "Сімпсони" Фото з відкритих джерел

2. Економічна криза в Греції. В одній із серій, де Гомер бере участь у випуску новин, в рухомому рядку внизу екрану повідомляють, що Європа виставила Грецію на eBay. За декілька років після випуску серії в Греції сталася економічна криза.

Кадр із серії "Сімпсонів" Фото з відкритих джерел

3. Нобелівська премія. У 2010 році в одній із серій говорилося, що Бенгт Гольмстрем був одним з фаворитів на здобуття Нобелівської премії. Через 6 років економіст отримав премію.

4. Перемога Німеччини в Кубку світу 2014 року. У 2014 році одна з серій "Сімпсонів" розповідала про корупцію у ФІФА і перемогу Німеччини над Бразилією в чемпіонаті на Кубок світу. Через кілька місяців Німеччина виграла Кубок.

5. Візит Трампа в Саудівську Аравію. Серіал передбачив спробу Трампа укласти союз з президентом Єгипту і королем Саудівської Аравії. 14 років по тому "пророцтво" збулося.

Візит Трампа в серіалі і в реальності Фото з відкритих джерел

6. Епідемія Ебола. 1997 році вийшла серія, в якій Мардж читає Барту оповідання. Назва на обкладинці книги: "Цікавий Джордж і вірус Ебола". Пізніше в світі почалася епідемія цього жахливого вірусу.

7. Відеодзвінок. В одній із серій – подорожі Ліси в майбутнє – вона говорить з матір’ю за допомогою відеозв’язку. Тоді це було фантастикою, а сьогодні – звична річ.

Чим закінчиться серіал

На сьогодні автори серіалу не знають, коли і чим завершиться проєкт. Проте він може закінчитися початком циклу. Один з авторів - Аль Жан - в 2014 році розмістив в своєму Twitter пост, де описав ідею можливого фіналу серіалу. Відповідно до неї, сім'я Сімпсонів з'являється на різдвяному конкурсі - точно такому ж, який був показаний на самому початку першого сезону. Таким чином сюжет замикається на старті, перетворюючи серіал в "безперервну петлю".

 


Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...