Контрактів і переговорів щодо купівлі газу в Росії немає, - Вітренко

Юрій Вітренко

Україна не купує напряму газ у "Газпрому", тому що Росія припинила поставки газу, зазначив виконавчий директор "Нафтогазу"

Виконавчий директор Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявляє, що контрактів і переговорів щодо купівлі газу у Росії немає. Про це він сказав в ефірі "Радіо Свобода".

На питання, чи міг би "Нафтогаз" мати якусь дочірню компанію, яка займалася б купівлею газу напряму у російського "Газпрому", Вітренко відповів: "Міг би. Але немає таких контрактів, немає таких планів, немає таких переговорів, думок. Теоретично все можливо в світі, але практичних підстав для того, щоб це обговорювати, зараз немає".

Він зазначив, що з одного боку, у "Нафтогаза" наразі є законодавчі можливості для прямих поставок з "Газпрому" і раніше були.

"Нічого не змінилося. Ми не купуємо газ напряму в "Газпрому" не тому, що українські політики ухвалили таке героїчне рішення не купувати газ в Росії, а тому, що Росія припинила поставки газу. І наше завдання як "Нафтогазу" і моєї команди було в тому, що в ситуації, коли ми розуміли, що росіяни припинять поставки газу, знайти альтернативні можливості забезпечити потреби українських споживачів в газі з Європи. От що ми робили", - пояснив Вітренко.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та російська газовидобувна і газорозподільна корпорація "Газпром" підписали контракт на транзит газу.

Loading...