У НБУ пояснили причину зниження інфляції в Україні

Основним чинником сповільнення є зміцнення курсу гривні

Національний банк України Фото - НБУ

У Національному банку України заявили, що сповільнення споживчої інфляції до 4,1% у 2019 році стало можливим завдяки "послідовній монетарній політиці". Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, статистика свідчить про те, що споживча інфляція сповільнилася з 9,8% у 2018 році до 4,1% у 2019 році, таким чином у минулому році Нацбанк досягнув середньострокової інфляційної цілі 5% ± 1 в.п., яку НБУ декларував з 2015 року.

"Ключовим чинником суттєвого уповільнення зростання споживчих цін було зміцнення обмінного курсу гривні. Воно відбувалося з огляду на високий інтерес інвесторів до гривневих фінансових інструментів, ураховуючи їхню привабливу дохідність на тлі тривалого періоду макроекономічної стабільності, а також загальне зростання продуктивності української економіки", - заявили в НБУ.

Окрім цього, зниження інфляційного тиску також підтримувалося загальним зниженням світових цін на енергоносії, які Україна імпортує, та послабленням тиску з боку пропозиції продуктів харчування. Водночас поступово покращувалися інфляційні очікування населення, фінансових аналітиків, бізнесу та банків.

Слід зауважити, що сповільнення інфляції виявилося суттєвішим, ніж це передбачав НБУ (6,3% на кінець року), а також інші експертні організації.

Також в НБУ зазначили, що базова інфляція за підсумками 2019 року уповільнилася до 3,9% порівняно з 8,7% у 2018 році.

Зростання цін на сирі продукти харчування у 2019 році було помірним і становило 3,9% порівняно з 2018 роком – 3,3%. Зростання цін і тарифів, що регулюються адміністративно, знизилося з 18,0% у 2018 році до 8,6%. Завдяки зниженню цін на європейських ринках істотно знизилися ціни на природний газ для населення.

Ціни на паливо знизилися на 8,2% порівняно зі зростанням на 9,1% у 2018 році внаслідок як міцнішого курсу гривні, так і загального зниження світових цін на енергоносії.

Нагадаємо, нещодавно Державна служба статистики повідомила, що споживчі ціни в грудні 2019 року порівняно із листопадом цього ж року знизилися на 0,2%, за рік у цілому зросли на 4,1%. Базова інфляція в грудні 2019 року порівняно із листопадом 2019 року становила -0,3%, за рік у цілому – 3,9%.

Loading...