live

Чому світова війна не вигідна ані Ірану, ані США

Пожарський Михайло
Пожарський Михайло

Блогер, активіст, журналіст

Похорон генерала Касема Сулеймані в Ірані, фото - з відкритих джерел

Конфлікт, який в ці дні розгортається навколо Ірану, очевидно, до війни не призведе. З одного боку, вона не вигідна іранській владі, оскільки є сумніви у відданості своїх генералів, з іншого - вона не вигідна Дональду Трампу, у якого на носі чергові президентські вибори в США.

Про це пише Михайло Пожарський на своїй сторінці в Facebook.

Ну, нарешті, всі зітхнули. І стало зрозуміло, що жодної війни все-таки не буде. Ані третьої світової, ані навіть маленької регіональної. Чому? З однієї сторони є президент Трамп, у якого вибори на носі, але при цьому стіна з Мексикою не побудована і демократи вчепилися в п'яти мертвою хваткою. Загалом, треба терміново щось робити. О, а пам'ятаєте, як Обама замочив бен Ладена ближче до кінця першого терміну? Так, в Сирії вже всіх замочили, в Іраку теж. Але є на прикметі один заслужений іранський психопат - не бен Ладен, звичайно, але на безриб'ї зійде.

Є людожерський іранський режим. З вигляду дуже грізний, звичайно: ракети, танки, ось це все. Але всередині це звичайна гниюча петрократия: там і сям вирують протести, вся країна спілкується в забороненому "Телеграмі", діти еліти тусуються на закритих вечірках, а діти всіх інших змушені вступати у той самий КВІР (Корпус вартових Ісламської революції, - Ред.) - не тому, що так люблять ідеали ісламської революції, а тому що це один з небагатьох соціальних ліфтів. Загалом, стілець під дупами прибічників режиму аятоли давно хитається. Що робити? О, точно, де ж наш Великий Сатана (США), чому не нападає? Треба терміново згуртувати ряди! Схема вєрняк - працює безвідмовно з 1979-го року!

Таким чином, ми маємо взаємовигідні, симбіотичні відносини: з одного боку Трамп, знищуючи лиходія, набирає собі політичні бали перед виборами, з іншого - аятоли використовують зовнішню загрозу, щоб згуртувати населення і відвернути від численних внутрішніх проблем, продовжуючи життя свого людожерського режиму. Всім добре, всі задоволені. А ось війна нікому не потрібна. Аятолам, тому що вони здогадуються, що в разі серйозного конфлікту можна буде тільки робити ставки - чи побіжать корумповані генерали КВІР швидше за своїх колег з оточення Саддама. Трампу - тому що масштабна операція, в рамках якої в Іран полетять трильйони доларів, а назад труни американських солдатів, не принесе йому балів - навпаки, поховає його політичну кар'єру назавжди.

Однак на прикладі всього, що відбувається, видно, наскільки навіть в такому контексті краще бути громадянином розвиненої демократичної країни. В процесі вистави поки не постраждало жодного громадянина США. А ось іранців вже 200+ штук - ті 50 мучеників, яких затоптали на похоронах генерала, плюс ті 80 іранських громадян, яких випадково збили під час "відповіді Великим Сатаною" (іранці упираються, але, слава Богу, у нас є Bellingcat). Американській владі, якою б цинічною вона не була, будь-який американських труп піде в мінус. А ось режим аятоли радісно обмажется кров'ю "сакральних жертв".

Михайло Пожарський

 


Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...