live

Було бажання приховати вину, – Грищенко про заяви Ірану після катастрофи українського літака

Міністр закордонних справ України у 2010-2012 роках Костянтин Грищенко ZIK

"Спостерігаючи за іншими трагічними випадками, виникає дуже багато різних сигналів, які надходять від країни, яка по суті і відповідає за те, що відбулося"

В таких трагедіях, яка трапилась з українським літаком "МАУ", у винної сторони дуже часто виникає бажання приховати свою провину. Це можна спостерігати і в заявах Ірану.

Таку думку під час спецефіру на телеканалі ZIK висловив дипломат, міністр закордонних справ України (2003-2005, 2010-2012 рр.) Костянтин Грищенко.

Ведуча запитала в ексміністра, чому була така ситуація, що Іран спершу відмовився відправляти до США чорні скриньки, наступного дня заявив, що в Ірані будуть займатися розшифровуванням самописців, а сьогодні демонстративно віддає їх Франції. Костянтин Грищенко відповів, що в ситуації, коли відбувається така трагедія, це можна спостерігати і щодо попередніх таких трагічних випадків, виникає дуже багато різних сигналів, які надходять від країни, яка по суті і відповідає за те, що відбулося.

"Завжди є намагання приховати, є бажання себе виставити з тих, хто відповідає. І доки нема політичного рішення про те, щоб надати повну і правдиву інформацію це дуже часто відбувається. Зараз зрозуміло, що зокрема, за участю українських фахівців було встановлено однозначно результати або скажемо причини цієї трагедії. Французи мають абсолютно всі можливості розібратись з цими скриньками", – зазначив ексміністр.

Також ведуча поцікавилась, чому посольство України в Ірані за годину після трагедії дозволило собі написати, що це точно не теракт і що це технічні помилки на борту. Колишній міністр відповів, що це ознака неспроможності реагувати на нештатну ситуацію.

вважаю, це дуже серйозна помилка, м'яко кажучи. Взагалі це не тільки посольство, це багато-хто тут у нас в Україні, коментуючи можливі варіанти того, що призвело до трагедії, вдавались до якихось фантазій, які, мені здається, тільки нагнітали і так трагічну ситуацію", – прокоментував Грищенко.

Нагадаємо, у суботу вранці влада Ірану офіційно визнала, що військові країни випадково збили пасажирський літак рейсу PS752 "Тегеран–Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".

Згодом президент України Володимир Зеленський прокоментував визнання Іраном вини в авіакатастрофі пасажирського літака "МАУ". Він наголосив, що українська сторона наполягає на цілковитому визнанні вини, а також очікує від Ірану "запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах".

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї закликав збройні сили розслідувати всі обставини і технічні недоліки, які стали причиною збиття українського літака "МАУ".Loading...
Loading...
Loading...