Вперше за роки незалежності України у грудні знизились споживчі ціни, – Милованов

Тимофій Милованов

Зниження цін у грудні пов'язано із суттєвим зміцненням гривні та зниженням ціни на газ для населення

Вперше за роки незалежності України в грудні було зафіксовано дефляцію. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов у Facebook.

"Згідно з оприлюдненими даними Держстату, вперше за роки незалежності України в грудні на споживчому ринку спостерігалася дефляція – ціни знизилися на 0,2% (раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема, найнижче зростання склало 0,2% в 2011-2012 рр..)", – зазначив міністр.

За його словами, у річному розрахунку споживча інфляція продовжила стрімко сповільнюватися – до 4,1% (порівняно з 5,1% у листопаді) і в підсумку була близька до нижньої межі цільового діапазону 5% +/- 1в.п. В цілому за підсумками 2019 споживча інфляція нижче прогнозу на початку грудня – 4,5%, так і прогнозу середини жовтня (урядовий прогноз – 6,7%).

Базовий індекс споживчих цін знизився на 0,3% (у річному обчисленні уповільнила зростання до 3,9% в порівнянні з 4,8% у листопаді), небазовий індекс споживчих цін за розрахунками Мінекономіки знизився на 0,1% (у річному обчисленні уповільнила зростання до 4,3% у порівнянні з 5,6% у листопаді).

Зниження цін у грудні Мінекономіки пов’язує із суттєвим зміцненням гривні, яке протягом грудня склало 3,1% – найбільше місячне зростання української валюти за весь 2019 рік. Це спричинило падіння цін на деякі імпортні товари – фрукти, одяг, побутову техніку та ліки.

Також на падіння цін у грудні вплинуло зниження ціни на природний газ для потреб населення на 11,2% (з початку року ціни знизилися на 28,7%).

"Крім того, насичення окремих сегментів продовольчого ринку (розширення пропозиції м’яса та м’ясопродуктів, цукру, олії та ін.) нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів, що дозволило зламати сезонність продовольчого ринку і залишити ціни незмінними у порівняні з попереднім місяцем (за останні два десятиліття у грудні завжди фіксувалося зростання цін на продукти харчування, найменше зростання було у 2011-2012 роках, коли ціни зросли на 0,1 %)", – додав Милованов.

Нагадаємо, споживчі ціни в грудні 2019 року порівняно із листопадом цього ж року знизилися на 0,2%, за рік у цілому зросли на 4,1%.

Loading...