live

У Раді пропонують запровадити нові сертифікати для українських будівельників

Будівництво. Ілюстративне фото GettyImages/Global Images Ukraine

Відповідний законопроєкт було зареєстровано трьома нардепами від фракції "Слуга народу"

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2698 "Про надання будівельної продукції на ринку". Про це йдеться на сайті парламенту.

Як зазначається, чинне законодавство не надає змогу вітчизняним виробникам маркувати свою продукцію знаком СЕ та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Крім того, зміни до законодавства, що були реалізовані за останні п’ять років, призвели до неможливості здійснення процедур ринкового нагляду у сфері будівництва. Передумовами такого становища стали: перехід у 2015 році до добровільності застосування стандартів, відміна у 2018 році обов’язкової сертифікації продукції будівельного призначення, застарілість процедур та документів, що дозволяють підтвердити відповідність будівельної продукції. Наслідком відсутності реального ринкового нагляду є, зокрема, наявність понад 70% фальсифікованого цементу (за даними Асоціації "Укрцемент").

Відтак, законопроєктом пропонується:

  • встановити коло зобов’язань учасників ринку;
  • визначити засади декларування технічних показників будівельної продукції;
  • запровадити механізми визначення технічних показників суттєвих характеристик;
  • встановити основні вимоги до споруд;
  • запровадити механізми забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем споруд та будівельної продукції.

Автори очікують, що ухвалення цього законопроєкту сприятиме підписанню Угоди ACAA з ЄС, покращенню іміджу продукції "made in Ukraine" та полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки і збільшить привабливість держави для локалізації виробництва.

Нагадаємо, у парламентському виданні "Голос України" опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва"Loading...
Loading...
Loading...