У Криму фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" потребує невідкладної медичної допомоги

Фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Ескендер Абдулганієв Крим.Реалії

Денісова вимагає надати йому кваліфіковану медичну допомогу

Фігурант красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" Ескендер Абдулганієв, який незаконно утримується в СІЗО анексованого Росією Криму, потребує невідкладної медичної допомоги.

Про це написала у своєму Телеграм-каналі уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, протягом тривалого часу Абдулганієва турбував сильний зубний біль, внаслідок чого піднімалася висока температура тіла. У медичній частині пенітенціарної установи видалили хворий зуб, але рана так і не зажила і продовжує кровоточити.

Крім того, раніше у Ескендера Абдулганієва запалилася кіста на куприку, яка викликала сильний біль, але медична допомога так і не була надана.

Вона наголошує, що це суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

Денісова у невідкладному порядку просить уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову вжити термінових заходів для відновлення прав громадянина України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати кваліфіковану медичну допомогу.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону продовжив на пів року тримання під вартою Рустему Емірусеїнову, Арсену Абхаїрову і Ескендеру Абдулганієву.

Як повідомляли захисники кримських татар, вони звинувачуються за ч. 1 ст. 205.5 (організація діяльності організації, визнаної у РФ терористичною). Російський суд вважає, що вони можуть сховатися від слідства, маючи українське громадянство, вплинути на свідків або знищити докази. Захист висловив свою позицію, засновану на нормах міжнародного права, зокрема 4-ій Женевській конвенції і двох резолюціях Генеральної асамблеї ООН.

 

Loading...