У 2019 році в Україні з’явилися три нові партії, – КВУ

Ілюстративне фото. З відкритих джерел

Всього станом на 1 січня 2020 року в Україні зареєстровано 349 політичних партій, що є одним із найвищих показників у Європі

У 2019 році в Україні було зареєстровано три нові політичні партії.

Про це повідомляє Комітет виборців України у Facebook.

"Упродовж 2019 року в Україні з’явилися три нові політичні партії. Це політичні партії "Блок Володимира Сальдо", "Партія чернівчан" та "Демократична сокира", – йдеться у повідомленні.

У КВУ зазначають, що за даними Міністерства юстиції партію "Блок Володимира Сальдо" було зареєстровано 3 квітня 2019 року. Керівні органи партії знаходяться в м. Херсон. Голова партії – Ірина Хруник.

"Партію чернівчан" було зареєстровано 9 квітня 2019. Місцезнаходження – м. Чернівці. Голова партії – Ольга Мартинюк.

Політичну партію "Демократична сокира" зареєстровано 21 травня в Києві. Голова партії – Ігор Щедрін.

У Комітеті виборців додали, що в останні роки суттєво знизилися темпи реєстрації нових політичних партій.

Там також зауважують, що у 2018 році було зареєстровано одну нову партію, у 2017 – 3.

Натомість, у 2016 р. було зареєстровано відразу 42 нові партії, 2015 р. – 78, 2014 р. – 36.

За словами голови Комітету виборців Олексія Кошеля, КВУ відзначає тенденцію щодо продовження реєстрації так званих регіональних партій.

"Крім "Партії чернівчан", в Україні діють такі політичні сили як "Політична партія "За Одещину", "Наш дім – Одеса", ВО "Черкащани", "Партія вінничан", "Київська громада", "Біла Церква разом", "Херсонці" та ін. При цьому відповідно до закону всі політичні партії мають всеукраїнський статус, однак на практиці часто зосереджують діяльність в одному місті чи області. Також продовжуються маніпуляції із назвами партій. Понад 10 партій все ще використовують у своїй назві слово "блок", хоч блоки вже впродовж значного часу не передбачені виборчим законодавством", – пояснив Кошель.

У відомстві наголосили, що всього в Україні станом на 1 січня 2020 року зареєстровано 349 політичних партій, що є одним із найвищих показників у Європі.

При цьому, як повідомили у КВУ, участь у виборах бере лише незначна кількість партій. Так, на останніх парламентських виборах виборчі списки кандидатів висунула лише 21 політична сила.

Нагадаємо, за даними Комітету виборців України (КВУ) 92 політичні партії не подали фінансові звіти за ІІІ квартал 2019 р.Loading...