live

Суд Швейцарії зобов'язав Росію сплатити компенсацію українським фірмам, що постраждали через анексію Криму

Фото з відкритих джерел

РФ має виплатити близько 82 млн доларів

Федеральний суд Швейцарії вирішив не змінювати прийнятого раніше рішення і залишив у силі постанову про обов'язкову виплату Росією компенсації 12 українським фірмам, активи яких були конфісковані через анексію Криму.

Про це повідомляє Swissinfo.

Так, суд відхилив апеляції РФ на фоні рішення Міжнародного арбітражного суду в Женеві у квітні минулого року.

В одній з таких апеляцій Росія заявляла, що суд визначає статус Криму і це начебто впливає на винесення рішення у цій справі.

Водночас російська сторона назвала "непридатним" аргумент українських компаній про те, що вони підпадають під захист угоди про захист інвестицій між Росією і Україною 1998 року. Зокрема, ця угода передбачає, що Росія і Україна не повинні експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншої країни, без своєчасної виплати справедливої компенсації.

У Федеральному суді Лозанни стверджують, що компетенцію женевського суду не можна ставити під сумнів.

Загалом до Постійної палати третейського суду в Гаазі у 2015 році звернулися 12 українських компаній - перший позов подала "Укрнафта", а інші 11 підприємств подали другий позов.

Зазначається, що частина цих компаній була раніше пов'язана з групою компаній Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року міжнародний арбітражний суд присудив стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ "Укрнафта" понад 44 мільйони доларів компенсації за експропріацію інвестицій компанії в Автономній Республіці Крим.

На той момент Верховний суд Швейцарії вдруге відмовив РФ у справі про компенсацію "Укрнафті".Loading...
Loading...
Loading...