Що вони не ухвалили б, мене це не стосується, – патріарх Філарет про реакцію на відкликання підпису

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: EPA-EFE/STEPAN FRANKO

Де Бог, там перемога буде

Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що реакція на відкликання ним підпису під постановами про створення Православної церкви України його не стосується. Про це він сказав у спецвипуску програми "Інтерв'ю з Литвиненко" на телеканалі ZIK.

Зокрема, відповідаючи на питання, яким може бути рішення-реакція Константинополя на відкликання підпису під постановами про створення ПЦУ, патріарх Філарет заявив: "Мене це не стосується. Що вони по відношенню до мене не приймали б, мене це не стосується. Так само, як анафему наклали, але потім патріарх Кирил сказав: "Анафема не сработала". Тому що я знав, що вона несправедлива. Так і в даному випадку – якщо навіть буде якась реакція з боку Константинопольського патріарха, чи з боку митрополита Епіфанія, мене це не стосується. Я іду прямою дорогою, і з цієї дороги, дай Бог сили, щоб я не зійшов…".

За його словами, навіть, якщо на нього будуть накладати анафеми, це не матиме для нього жодного значення.

"Я знаю, що там, де Бог, там перемога буде. Я у це твердо вірю і це дає мені силу боротися і відстоювати правду",– резюмував він.

Як повідомляли раніше, почесний патріарх Філарет відкликав свій підпис під постановою Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, який ліквідував своїм рішенням УПЦ КП.

Loading...