live

ООН може призупинити допомогу Сирії

Гуманітарна допомога Сирії

Радбезу не вдалося прийняти резолюцію щодо продовження гуманітарної допомоги Сирії через вето РФ і Китаю. Переговори тривають

Місії ООН з транскордонної гуманітарної допомоги Сирії загрожує заморожування, якщо члени Ради безпеки не зможуть прийти до компромісного рішення до закінчення діючої угоди ввечері в п’ятницю, 10 січня.

Про це повідомляє DW.

Переговори про умови продовження повноважень місії не припиняються з 20 грудня 2019 року, коли на засіданні Радбезу ООН Росія і Китай наклали вето на проект відповідної резолюції.

Якщо резолюція про продовження транскордонної місії не буде прийнята, "ООН і нашим гуманітарним партнерам стане набагато важче досягти мільйонів сирійців, яким необхідний доступ до рятівної для їх життя допомоги", попередив представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік. За оцінками ООН, допомога потрібна приблизно 3 млн осіб.

Допомога сирійським регіонах під контролем повстанців.

Діюча резолюція Радбезу ООН, прийнята в 2014 році, дозволяє колонам з гуманітарною допомогою перетинати чотири прикордонні пункти Сирії з боку Туреччини, Іраку та Йорданії без згоди сирійської влади. Так міжнародні організації могли доставляти гуманітарну допомогу в регіони, контрольовані повстанцями.

Проєкт нової резолюції розробили Німеччина, Бельгія і Кувейт. Документ пропонував зберегти три з чотирьох пунктів пропуску, непідконтрольних офіційному Дамаску. Крім того, пропонувалося продовжити механізм транскордонної гуманітарної допомоги ще на один рік. За проект проголосували всі члени Радбезу ООН, крім Росії і Китаю. У свою чергу російсько-китайський проект також не отримав необхідної підтримки.

Нагадаємо, 4 січня 2020 року Рада Безпеки ООН обговорила гуманітарну ситуацію, що склалася в провінції Ідліб на півночі Сирії внаслідок наступу армії Асада за підтримки російських військових. Засідання Радбезу відбулося за зачиненими дверима.Loading...
Loading...
Loading...