live

На Рівненщині від кашлюку померло місячне немовля

фото з відкритих джерел

Померлий хлопчик не був вакцинований

У Рівненській області від кашлюку померло місячне немовля, яке не було вакциноване від недуги. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

Зазначається, що попри усі реанімаційні заходи місячне немовля від кашлюку врятувати не вдалося. Померлий хлопчик не був вакцинований, оскільки не досяг відповідного віку.

За даними медиків, інші 5 дітей у сім’ї малюка теж не були щеплені проти кашлюку за відмовою батьків.

"Спеціалістами проведено епідрозслідування, обстежено 18 осіб, з них 13 дітей", - йдеться у повідомленні.

У матері дитини виявлено Bordetella pertussis, клінічних ознак захворювання на кашлюк не було. Їй призначено відповідне лікування.

Медики стверджують, що в Україні, протягом 11 місяців 2019 року, планово вакциновано проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) лише 74% дітей.

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, здебільшого повітряно-крапельним шляхом, під час кашлю чи чхання.

Його симптоми: помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель.

Лікарі наголошують, що діти, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

У немовлят кашлюк може супроводжуватися тимчасовим припиненням дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку. Рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.

"Запобігти кашлюку можна вакцинацією. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцина доступна в усіх регіонах та є безкоштовною", - додали спеціалісти.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що у Чернівецькій області зареєстровано 9 випадків захворювання на кашлюк серед дітей.

Loading...