Милованов відреагував на критику з боку профспілок щодо нового Трудового кодексу

Тимофій Милованов. Фото НВ

Він вважає, що профспілки бояться втратити владу

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов вважає, що негативні заяви більшості міжнародних профспілок щодо нового законопроєкту про працю не мають конкретики і не відповідають дійсності.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, здебільшого профспілки виступають проти Трудового кодексу через політичні питання та питання влади.

"Профспілки не можуть швидко змінити свої політичні вподобання та будуть виступати проти альтернативних законопроєктів. Навіть якщо такі законопроекти гарні", - зауважив він.

Також Милованов переконаний, що вони бояться втратити владу, оскільки зараз спілки управляють державним майном, мають обов’язкові відрахування з фонду заробітної плати, мають право бути присутніми на Кабміні, мають право блокувати звільнення працівників, а в новому законопроєкті про працю жодне з цих питань не піднімається.

"Звичайно, це великі ризики для профспілок і вони будуть боротись за збереження та посилення своєі влади. Це їхнє повне право. Але ця боротьба немає жодного стосунку до законопроєкта про працю та прав робітників. Саме тому в заявах профспілок немає конкретики про новий законопроект, а тільки загальні фрази про проблеми і звуження прав", - зазначив міністр.

Водночас він навів приклад на підтвердження того, що законопроєкт не обмежує права робітників.

"Сьогодні трудовий кодекс дозволяє працівнику розірвати трудовий договір через письмове попередження за 2 тижні. Так само можна і за новим законом. Але тепер можна попереджати не тільки письмово, але і електронними засобами зв’язку. Тільки потрібно зазначити якими саме в трудовому договорі", - пише Милованов.

Нагадаємо, раніше Милованов спростував міфи стосовно нового Трудового кодексу.

У Міжнародній конфедерації профспілок вважають, що проєкт закону про працю позбавить працівників захисту з боку профспілок.

Loading...