live

Аудит виявив нестачу землі, що перебуває в управлінні МОН

agropravda.com

Представники Рахункової палати перевірили діяльність Міністерства освіти і науки та 35 освітніх закладів

Аудит Рахункової палати виявив нестачу 24,3 тисяч гектарів землі, які перебувають в управлінні Міністерства освіти і науки України.

Про це повідомляє  "Слідство.Інфо" з посиланням на  звіт про аудит МОНу, що був оприлюднений наприкінці минулого року.

Аудит показав, що Міністерство освіти і науки недостатньо контролює підпорядковані їй вищі навчальні заклади. На думку аудиторів, це призвело до суттєвих збитків. Так, лише за останні чотири роки площа земельних ділянок, які є в розпорядженні підконтрольних МОНу вишів, зменшилась на понад 24,3 тисячі гектарів. Інформації щодо причини цього у міністерства не з’ясували. Хоча МОН, як стверджується у звіті, повинно пильнувати, чи ефективно університети та інститути розпоряджаються своїм майном.

Загалом під час аудиту представники Рахункової палати перевірили діяльність Міністерства освіти і науки та 35 освітніх закладів.

Згідно з його висновком, не дорахувалися майна майже у всіх цих вишах. Значна кількість виявлених порушень припала на проблеми з використанням земельних ділянок. Частина цих ділянок, зазначають аудитори, нині вже "фактично втрачена". Зокрема, через те, що на деяких землях звели приватні забудови. 

Нагадаємо, цього року міністерство освіти й науки України проведе аудит 740 освітніх закладів для створення рейтингу вишів.

Loading...