live

Запуск "Турецького потоку": В Україні відбудеться зниження транзиту газу

Новий газопровід "Турецький потік" в обхід України Газпром

На фоні цього Україна домоглася створення нового коридору для поставок газу в Україну з Болгарії, Туреччини і Греції

Виконавчий директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон заявив, що запуск "Турецького потоку" з Росії до Туреччини призвів до зниження транзиту газу на 15 млрд кубічних метрів.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Україна вже відчула вплив від його запуску. Зокрема у тому, що транзит газу через Україну в Балканському напрямку з 1 січня 2020 року здійснюється тільки для потреб Румунії та Молдови.

"Болгарія, Туреччина та інші країни в цьому регіоні вже не отримують газ через Україну", - зазначив Макогон.

У той же час він стверджує, що Україна домоглася створення нового коридору для поставок газу в Україну з Болгарії, Туреччини і Греції в обсязі до 15,8 млн м3 на добу, а тестові поставки мають з'явитися вже в січні.

"Ми шукаємо нові можливості для використання існуючої інфраструктури (Трансбалканського газопроводу) і домоглися створення на його базі нового коридору для поставок газу в Україну з Болгарії, Туреччини і Греції в обсязі до 15,8 млн м3 на добу. Розраховуємо на тестові поставки вже в січні", - додав Макогон.

Нагадаємо, 8 січня Російська Федерація і Туреччина запустили новий газопровід "Турецький потік". Загальна потужність двох ниток, прокладених по дну Чорного моря, становить 31,5 мільярда кубометрів в рік.

Loading...