live

Заява телеканалу ZIK щодо рішення Нацради про позапланову перевірку

Фото з відкритих джерел

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні 9 січня призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу ZIK. Таке рішення в Нацраді пояснили тим, що в ефірі телеканалу начебто зафіксовано ознаки порушення норм Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і Закону України "Про інформацію". 

В Національній раді вважають, що висловлювання гостей програми "Кожен з нас Президент" мали ознаки порушення закону.

Зважаючи на такі заяви та ухвалені рішення регулятора телеканал ZIK має заявити, що не погоджується з такою оцінкою Нацради. Телеканал ZIK звертає увагу регулятора на те, що вказані ним особи (учасники ефіру) - народний депутат України VIII скликання Надія Савченко, народний депутат України IX скликання Ренат Кузьмін, а також Михайло Добкін - не є ведучими чи співробітниками телеканалу ZIK. Телеканал наголошує, що не може впливати на думки, висловлювання та власну позицію гостей прямого ефіру.

Телеканал ZIK наголошує, що дотримується всіх вимог чинного законодавства, що регламентують роботу телебачення, а також виступає категорично проти будь-якого порушення законодавства та засуджує заклики спрямовані на пропаганду насильства та розпалювання ворожнечі.

"Позапланова виїзна перевірка, має ознаки нашвидкуруч ухваленого рішення. Припускаю, що воно потрібне для того, щоб ускладнити роботу каналу в той час, коли влада припускається гучних помилок в комунікації з суспільством. Або ж має на меті заблокувати неупереджене висвітлення подій напередоні та під час складних та неоднозначних рішень, які має ухвалити Верховна Рада найближчими тижнями" - такими вважає мотиви рішень Нацради шеф-редакторка телеканалу ZIK Дарія Гордійко.

Також Дарія Гордійко звертає увагу, що такі рішення Нацради мають системний характер. По-перше, перевірку призначено не лише телеканалу ZIK, а й 112. І це рішення ухвалено в один день. По-друге, як доводить ситуація навколо телеканалу NEWSONE, перевірки та звинувачення через висловлювання гостей – це шлях до судових позовів та позбавлення ліцензій.

"Телеканал ZIK відстоюватиме свою позицію, оскільки неможна допустити, щоб у складний для країни час було обмежено свободу слова та права громадян отримувати достовірну та неупереджену інформацію. Саме тиск та обмеження роботи ЗМІ призводять до викривлення інформаційного простору та подальшого згортання демократичних свобод. Поки громадяни України матимуть право вільно говорити – ми залишатимемося країною вільних людей" - заявила Дарія Гордійко.

 

Loading...