Віктор Медведчук: Влада готує посилення трудового законодавства і наступ на профспілки

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Такі нововведення неминуче викличуть масові протести в Україні

Нинішня влада готує нове трудове законодавство, яке істотно обмежує права працюючих. Введення такої "підстави" для звільнення, як "втрата довіри", можливість звільняти жінок, які перебувають у декретній відпустці, скасування індексації зарплат – це лише частина запланованих Кабміном нововведень.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, повідомляє пресслужба політсили. 

За його словами, особливу увагу експертів привернув законопроєкт, що передбачає можливість звільняти працівників "за невиконання розпоряджень роботодавця", які… не входять в трудові обов'язки.

Зокрема, фахівці з трудового права звертають увагу на те, що "в законопроєкті №2584, вносить правки до чинного КЗпП, ця норма сформульована таким чином, що окремо згадуються порушення трудового договору та невиконання розпоряджень роботодавця. З формулювання випливає, що це дві самостійні умови для звільнення. При цьому не обов'язково, щоб таке розпорядження було пов'язане з трудовими обов'язками".

"Таким чином, створюються "схвалені законом" умови, коли роботодавець зможе дати розпорядження, яке не входить в обов'язки працівника, а за його невиконання звільнити. Причому працівник вже в суді може доводити, що виконання розпорядження не було пов'язано з його трудовими обов'язками", – підкреслює Віктор Медведчук.

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" впевнений, що такі нововведення у трудове законодавство неминуче викличуть масові протести в Україні. І очолять ці протести, за його словами, природно, профспілки. Профспілковий рух в країні останнім часом помітно оновлюється, профспілки поступово перетворюються з переважно угодовських органів у більш активні і дієві організації.

Відповідно і влада готується до боротьби з профспілками, про що міністр економіки Милованов фактично вже заявив в соціальних мережах.

"Основний напрямок політики влади по відношенню до профспілок міністр охарактеризував так: "Справжні, ефективні профспілки повинні отримати доступ до ресурсів. А ті, хто паразитують на робітниках, мають бути зупинені". Ну, а вирішувати, хто отримає "ресурси", а хто "зупинений", збирається, звичайно ж, сам Милованов і його кабмінівські колеги по проведенню антисоціальної політики в Україні", – резюмує опозиційний політик.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що заборгованість з виплати зарплати у листопаді зменшилася на 6,3%. Однак в цілому за підсумками 11 місяців 2019 року вона значно зросла - на 21,8% (на 575,8 млн грн), а для працівників економічно активних підприємств – на 40,1% (на 584 млн грн).

Loading...