live

В Чернівецькій області 9 дітей вразила небезпечна хвороба

фото з відкритих джерел

Наймолодшій дитині 2,5 місяці

В Чернівецькій області зареєстровано 9 випадків захворювання на кашлюк серед дітей. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

Зазначається, що за особами, які перебували у контакті з хворими, організовано медичне спостереження. В осередку розпочато комплекс протиепідемічних заходів.

Медики стверджують, що в Україні, протягом 11 місяців 2019 року, планово вакциновано проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) лише 74% дітей.

"Протягом 11 місяців 2019 року, в Україні зареєстровано 2063 випадки кашлюку. Рівень захворюваності знизився на 2% порівняно з даними за аналогічний період минулого року", - йдеться у повідомленні.

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, здебільшого повітряно-крапельним шляхом, під час кашлю чи чхання.

Його симптоми: помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель.

Лікарі наголошують, що діти, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

У немовлят кашлюк може супроводжуватися тимчасовим припиненням дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку. Рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.

"Запобігти кашлюку можна вакцинацією. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцина доступна в усіх регіонах та є безкоштовною", - додали спеціалісти.

Нагадаємо, 26 грудня у Рівненській області від кашлюку померла одномісячна дитина. Хлопчика два тижні лікували у відділенні інтенсивної терапії та анестезіології дитячої обласної лікарні, проте його не вдалося врятувати.

 

Loading...