live

Україна розглядає 7 версій авіакатастрофи в Ірані, - Данілов

twitter/ISNAMEDIA

За словами секретаря РНБО, експерти, які розслідують справу, є найкращими фахівцями у нашій державі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що українські експерти розглядають загалом сім версій катастрофи літака "МАУ" в Ірані. Про це він розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода"

"Версій ми маємо сім - чотири у відкритому доступі, три версії є поки що закритими. Остаточне рішення ми можемо ухвалити, коли будуть проведені повністю всі дослідження, які потрібно в цьому випадку відпрацювати", – зазначив секретар РНБО.

Він наголосив: експерти, які розслідують справу, є найкращими фахівцями в Україні. Данілов розповів, що ці фахівці займалися питаннями стосовно "Бука", яким був збитий літак на території Донецької області.

При цьому видання зауважує, що п’ять джерел у західних спецслужбах вже заперечили основну версію збиття ракетою українського літака. Ідеться про три американські, одне європейське і одне канадське джерело, які просили не називати їх.

За їхніми словами, така перша оцінка західних розвідок: вони вважають, що причиною катастрофи була технічна несправність, а не збиття зенітною ракетою.

Канадське джерело також додало, що є свідчення того, що один із двигунів літака перегрівся.

Втім, додається, що відповідні заяви були висловлені ще до того, як секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що версія про збиття українського літака в Ірані ракетою з зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва є однією з тих, які розглядають українські фахівці, надіслані до Ірану.

Нагадаємо, усі пасажири зазначеного рейсу та екіпаж загинули.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що на борту літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття рідним і близьким пасажирів і членів екіпажу українського літака, який розбився вранці 8 січня в Ірані.

В Ірані заявляють, що причиною катастрофи літака "МАУ" стала пожежа в моторному відсіку.

ЗМІ також оприлюднили громадянство пасажирів українського літака, який розбився в Ірані.

Стало відомо, що на борту літака перебувало двоє громадян України і 9 членів екіпажу – також громадяни України. "МАУ" оприлюднила їхні імена.

Згодом стали відомі імена всіх пасажирів українського літака Boeing 737-800.

 

 Loading...
Loading...
Loading...