live

У МВФ пояснили причини суттєвого зміцнення гривні

Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман Еспресо

Зміцнення гривні відбувається на тлі сприятливих умов на міжнародних товарних та фінансових ринках

Представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман пояснив суттєве зміцнення гривні відносно іноземних валют. Про це Люнгман розповів в інтерв’ю Еспресо.

За його словами, зміцненню гривні сприяли перекази українських заробітчан.

"Важко визначити головний фактор, який до цього призвів. Так, має місце продовження достатньо суттєвого припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі, водночас, як ціни українського імпорту, – на той же газ, – зменшились", – сказав Люнгман.

Він зазначив, що останні два роки українські аграрії збирають рекордний за обсягами врожай зернових, надходження від експорту якого збільшують пропозицію валюти в країні, зменшуючи її курс.

"І так, уряд запропонував привабливі ставки на національні облігації, що підвищило попит на ці папери", – додав представник МВФ в Україні.

Люнгман також додав, що зміцнення гривні позитивно впливає на споживачів, для яких дешевшають імпортні товари. Разом з цим, від цього явища страждають експортери, для яких падає виручка.

Нагадаємо, економіст Олексій Кущ, коментуючи можливість масштабного обвалу національної валюти, зазначив, що максимальне зміцнення гривні фактично знищує українську економіку.Loading...
Loading...
Loading...