Суслов про новий Трудовий кодекс: Планується така собі "капіталістична революція"

Віктор Суслов

Права найманих працівників будуть обмежені, а роботодавців – розширені, каже Віктор Суслов

Новий Трудовий кодекс – це "революційний" законопроєкт, який різко обмежує права найманих працівників і різко розширює права роботодавців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Колишній міністр прокоментував новий Трудовий кодекс, назвавши його "революційним", проте у негативному сенсі.

"Це дійсно революційний законопроєкт, який різко обмежує права найманих працівників і різко розширює права роботодавців. Це така собі капіталістична революція планується. Головне я бачу тут у тому, що центр відносин між працівником і роботодавцем переноситься в укладення трудового договору. У законі прямо і сказано, що всі оці трудові відносини виникають після укладення договору, і там багато норм, які звучать так: те і те регулюється законом, якщо це не передбачено трудовим договором. А трудовим договором передбачено все", – зазначив Віктор Суслов.

Колишній міністр зауважив, що таким чином роботодавець та працівник опиняються у нерівному становищі.

"Йому (робітнику. – Ред.) запропонують підписати детальний договір, а там десятки пунктів, які повинні бути відображені, у тому числі і такі – якою буде конкретно тривалість його робочого часу, і це теж встановлюється трудовим договором, а не законом", – зазначив Віктор Суслов та додав, що, окрім того, роль профсоюзів новим законопроєктом різко послаблюється.

Як повідомляли, міжнародні профспілки виступили з критикою нового Трудового кодексу України.

Додамо, голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що чинна влада готує нове трудове законодавство, яке істотно обмежує права працівників.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України під час свого засідання 27 грудня 2019 року схвалив новий законопроєкт про ринок праці.

Loading...