Проти Баканова відкрили справу через його можливі зловживання владою

Іван Баканов. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Раніше в суд надійшла скарга від громадянина, який повідомив, що в діях Баканова міститься склад кримінального злочину

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження щодо можливих зловживань владою та низки інших кримінальних правопорушень голови Служби безпеки України Івана Баканова.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит "Українських Новин".

Агентство запитувало інформацію, чи внесло бюро відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і відкрило справу, на що отримало позитивну відповідь.

"Матеріали вказаного кримінального провадження направлено процесуальному керівнику – прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вивчення, визначення підслідності і визначення органу досудового розслідування, що проводитиме досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні", – йдеться в ньому.

Раніше в суд надійшла скарга від громадянина, який повідомив, що в діях Баканова і в. о. начальника Головного слідчого управління СБУ міститься склад кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди), ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень), ч. 2 ст. 256 (сприяння ОЗУ), ч. 1 ст. 396 (приховування злочину), ч. 3 ст. 382 (невиконання рішення суду), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та інші протиправні факти.

Таким чином, НАБУ відкрило справу за вказаною заявою і буде розслідувати можливі зловживання глави СБУ.

Нагадаємо, президент України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2621 "Про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності".

Loading...