Нестор Шуфрич: "Стара" Нацрада на вимогу нової влади закриває рот журналістам

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

"Будуть попередження, які врешті-решт виллються у позов до суду про позбавлення права мовлення"

"Стара" Національна рада з питань телебачення та радіомовлення на вимогу нової влади закриває рот журналістам.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя"), голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Нестор Шуфрич.

Зокрема, так парламентар прокоментував рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, яка призначила позапланові перевірки телеканалам "ZIK" і "112".

"Мені абсолютно зрозуміла ситуація. Вона один в один нагадує ситуацію, пов’язану з "NewsOne". Уже немає сумнівів, що та стара Нацрада, але я абсолютно переконаний, на вимогу нової влади, тобто, знову ж таки, "порошенківці" вже для нової влади закривають рота журналістам. Я чудово розумію, для чого роблять ці перевірки. Будуть попередження, які врешті-решт виллються у позов до суду про позбавлення права мовлення і ZIK, і "112", – заявив Нестор Шуфрич.

Парламентар вважає, що у такий спосіб влада хоче закрити рота правді. Нестор Шуфрич також розповів, що він намагався ініціювати законопроєкт, що відповідальність телеканалу за будь-які висловлювання в ефірі наступає виключно після того, як понесли відповідальність ті, хто висловлював речі, які стали предметом розслідування. Бо інакше, каже нардеп, виходить, що до тих, хто говорить, питань немає, натомість потерпають журналістські колективи.

Зауважимо, Національна рада з питань теле- і радіомовлення на засіданні 9 січня призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу ZIK, пояснюючи це нібито зафіксованими в ефірі ознаками порушення норм закону України "Про телебачення і радіомовлення" та закону України "Про інформацію".

Підставою для призначення перевірки послужили висловлювання гостей телеканалу, які нібито містили так звану мову ворожнечі. Зокрема, мова про передачу "Кожен з нас Президент" (з повтором 27.11.2019 о 01:23 і 06:00). Експертами у студії тоді були народний депутат України VIII скликання Надія Савченко, народний депутат України IX скликання Ренат Кузьмін, а також Михайло Добкін, який приєднався до обговорення питань за допомогою інтернет-зв’язку.

Раніше українські журналісти зустрілися за круглим столом з євродепутатами, головною темою стало питання свободи слова в Україні.

Як повідомлялося, 26 вересня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавила телеканал "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення. 5 вересня регулятор ухвалив рішення звернутися до суду для вирішення питання з телеканалом "NewsОne" і призначити позапланову перевірку телеканалу ZIK.

Читайте також: "Свобода слова в неволі: Чому не продовжили ліцензію телеканалу "112 Україна".Loading...