live

На Луганщині викрили механізм незаконних соцвиплат жителям ОРДЛО

NewsOne

Встановлюються посадовці українських держустанов, що можливо причетні до функціонування нелегального каналу

У Луганській області контррозвідка Служби безпеки України викрила комерсантів, які в інтересах терористичної організації "МДБ ЛНР" організували механізм незаконного отримання українських соціальних виплат жителями тимчасово окупованої території.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Оперативники СБУ встановили, що приватний підприємець з тимчасово підконтрольного НЗФ Алчевська разом з дружиною надавали мешканцям ОРДЛО послуги з пасажирських перевезень на підконтрольну українській владі територію та "заочного" оформлення соціальних виплат", – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Зазначається, що майже рік тому подружжя завербувала так звана "спецслужба" НЗФ. "МДБ ЛНР", зокрема, поставило перевізникам завдання надавати інформацію про колег, які працюють на каналах пасажирських перевезень. Вони також вимагали надавати перелік клієнтів, які користувалися послугами з оформлення українських соцвиплат. Після кожного маршруту агенти звітували перед кураторами про виконані завдання. Псевдоспецслужба "ЛНР" використовувала отримані персональні дані для формування бази громадян, які регулярно відвідують українські державні установи. Учасники незаконних збройних формувань планували потім залучити їх до протиправної діяльності на шкоду державним інтересам України.

У СБУ додали, що затримали спільників терористів під час чергового "рейсу". При огляді їхнього транспортного засобу правоохоронці виявили понад сто п’ятдесят документів мешканців тимчасово окупованої території, зокрема свідоцтва про спадщину, про смерть, нотаріальні довіреності, трудові книжки, які необхідні для "заочного" оформлення виплат без присутності отримувачів.

Фото: СБУ

"Показово, що у той час як українська влада докладає максимум зусиль, аби спростити мешканцям Донбасу отримання соціальних виплат, підприємці переконували людей у складності та вартісному їх оформленні. Вони виманювали у них гроші за неіснуючі послуги", – відзначили у відомстві.

Під час проведення контррозвідувальних заходів оперативники СБУ отримали докази фактів співробітництва перевізників із "спецслужбою" бойовиків та встановили особи кураторів.

Відомості стосовно виявлених співробітників "МДБ ЛНР" долучено до матеріалів раніше відкритого слідчими СБУ кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 (участь у діяльності терористичної організації) КК України.

Наразі встановлюються посадовці українських держустанов, що можливо причетні до функціонування нелегального каналу. Також перевіряється інформація про наявність серед клієнтів "фірми" діючих чи колишніх бойовиків незаконних збройних формувань.

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила корупційний механізм розкрадання коштів міського бюджету посадовцями одного з комунальних підприємств Київської міськдержадміністрації.Loading...
Loading...
Loading...