live

Макогон: Сумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу складе 150 млрд грн

Виконавчий директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон фото з відкритих джерел

Окрім прямих надходжень від транзиту українська економіка отримає дуже багато переваг

Сумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу з РФ протягом п’яти років складе 150 мільярдів гривень.

Про це заявив на пресконференції, яку транслював телеканал ZIK, виконавчий директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

За його словами, окрім прямих надходжень від транзиту українська економіка отримає дуже багато переваг.

Наприклад, тарифи на вхід для звичайних українських компаній знизяться в чотири рази у порівнянні з тим тарифом, який мав би бути, якби транзиту не було. Зокрема, тариф для підприємств добувної галузі планувався в районі 400 гривень, а зараз він буде близько 100 гривень. Відповідно, добувні компанії на цьому зниженні зекономлять близько 27 мільярдів гривень за 5 років.

"Тобто мільярд доларів вони зможуть інвестувати у свій розвиток та нарощування добування українського газу", – сказав Сергій Макогон.

Виконавчий директор компанії "Оператор ГТС України" переконує, українські споживачі теж відчують позитивний ефект від транзиту газу.

Так, тариф на постачання знизився в два рази у порівнянні з тим, який би міг бути при нульовому транзиті. Планувався на рівні 289 гривень, а буде 124 гривні. Це навіть менше від того, яким він був у 2019.

"Минулого року він був 157 гривень, фактично ми на 20% знизили тариф для українських споживачів, а це і промисловість, і населення", – підкреслив Сергій Макогон.

Раніше, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що новий контракт підписаний між "Газпромом" та "Нафтогазом" дасть Україні можливість гарантовано за 5 років отримати 7,2 мільярда доларів.

Loading...