live

Голова комітету збірних УАФ Мирон Маркевич: Команда Шевченка у 2019 році проявила себе в усій красі

Голова комітету збірних Української асоціації футболу Мирон Маркевич Українська асоціація футболу

Один з найбільш шанованих фахівців у нашому футболі поділився враженнями про рік минулий і очікуваннями від нового

Минулий рік був одним із найвдаліших в історії футбольної України. Про це свідчать результати наших збірних на європейських і світових змаганнях. Про свої враження від перемог та про перспективи в новому році розповів голова Комітету національних збірних команд Української асоціації футболу (УАФ), заслужений тренер України Мирон Маркевич.

– Мироне Богдановичу, яким залишиться у вашій пам'яті 2019 рік для нашого футболу?

– Найяскравішим та барвистим. Збірна U-20 виграла чемпіонат світу! Головна команда країни вийшла до фінальної частини Євро-2020. А дві юнацькі збірні, U-17 та U-19, пробилися до елітного раунду чемпіонату Європи. Результат на п'ятірку! Прикро, що "молодіжка" не зовсім вдало стартувала у відборі до Євро-2021. Однак я вже говорив, що Руслану Ротаню було непросто, оскільки в повному складі команда зібралася лише напередодні офіційних матчів. Але я, як і раніше, упевнений, що з Ротаня вийде хороший фахівець.

– Від національної збірної ви очікували такої спритності?

– Перед відбором у мене був стриманий оптимізм, але команда Андрія Шевченка проявила себе в усій красі. Мало того, що наша збірна обійшла в турнірній таблиці чемпіонів Європи, португальців, так ще й усю дистанцію кваліфікації було пройдено без поразок. Молодці!

– Чого ви чекаєте від 2020 року?

– Насамперед хотілося б, щоб головна команда країни якомога вдаліше виступила на чемпіонаті Європи.

– Напередодні жеребкування фінальної стадії Євро ви говорили, що бачите збірну України щонайменше у чвертьфіналі. Ваші очікування залишилися незмінними?

– Так. Гра "синьо-жовтих" дає привід для оптимізму. Команда в нас молода, навчена, мотивована, тому не буде нічого надприродного, якщо ми побачимо її серед восьми кращих збірних континенту.

– Два суперники по групі вже відомі.

– Звичайно, у Нідерландів дуже сильна збірна, за Рональда Кумана команда суттєво додала, її гравці виступають у топ-клубах, тим більше й матч проти цього суперника відбудеться в Амстердамі. Але це футбол, і ми теж маємо право розраховувати на успіх, незважаючи на всі переваги господарів.

Про Австрію я зараз щось конкретне не скажу, але, з огляду на те, як наш суперник пройшов відбірний турнір, вважаю, Україна щонайменше не поступається австрійцям.

– Якого суперника краще отримати із четвертого кошика?

– Ясна річ, що не хотілося б збірну Румунії, оскільки в неї буде бонус у вигляді рідних стін, а із четвірки Грузія, Північна Македонія, Косово й Білорусь, думаю, не так важливо, хто стане опонентом.

– Не менш насиченим обіцяє бути рік і для юнацьких збірних країни. Як клуби, зокрема, гранди, мають намір відпускати своїх футболістів?

– Без найсильніших складів на щось розраховувати важко. Не може першість країни стояти вище національних інтересів. Виклик до збірної – це ж і реклама для клубів. Вони самі повинні це розуміти. Тому хочеться сподіватися, що з порозумінням усе буде добре.

– Навесні збірна U-19 у групі з Англією, Данією та Латвією посперечається за єдину путівку на Євро. Складно буде команді Олега Кузнецова?

– Неймовірно складно. Проте надії ніхто не втрачає. Потрібно налаштовуватися тільки на перше місце. Кузнецов давно працює із цими хлопцями, тому вони знають свою справу.

– Олександру Петракову з його збірною U-17 буде легше, враховуючи, що в суперниках будуть Греція, Туреччина й Білорусь і те, що до фінальної частини чемпіонату Європи, окрім переможців восьми груп, виходять ще й сім кращих других команд?

– Олександр Петраков підняв планку для всіх збірних. Він – досвідчений фахівець, уміє працювати з молоддю, тому я чекаю виходу його команди до фінальної частини Євро.

 

 Loading...
Loading...
Loading...